Андрій Піонтковський: Один тільки Путін, за неофіційними даними, вивів 243 млрд доларів
Список російських політиків і бізнесменів у недавній американській доповіді досить значний за кількістю фігурантів.
Жартують, що він нагадує телефонний довідник російського уряду і адміністрації президента. Навіть дорікають авторам списку, що якщо вже згадуються всі, то відповідальність знімається з кожного. Це не так. Те, що в список включені умовно члени путінського політбюро, Лавров та інші, - це важливо. Адже давайте згадаємо, як називається закон, прийнятий влітку Конгресом, "про протидію ворогам Америки". Всі ці люди, за винятком Путіна, підібрані за принципом близькості до Путіна і оголошені ворогами Америки. Це - політична частина.

Що стосується економічної та фінансової частини, то дійсно цей список автоматично не вводить ніяких санкцій. Але так і передбачалося. Колишній головний координатор із санкцій Деніел Фрід, який і зараз грає велику роль у цьому процесі, в останніх інтерв'ю кілька разів підкреслював, що список - це не санкції. Але це шлях до дуже жорстким і дуже болючим санкцій. Чому?

Ось усі прочитали список, але мало хто маленькими буквами прочитав, що є і закрита частина документа, де акумульована докладна фінансова інформація про всіх людей з цього списку, а це 241 чоловік. Це обсяг їх фінансового стану, джерела доходу, активи, наявні в США. Все розписано по родичах - у кого і що є. Вся ця інформація може послужити для американських судових органів, які без будь-яких нових санкцій на політичному рівні можуть застосувати давно існуюче американське законодавство - про боротьбу з відмиванням грошей, здобутих злочинним шляхом. Ось така перспектива в самий найближчий час всім цим людям продемонстрована. У цьому основне значення події, яка сталася у Вашингтоні.

Всі чомусь забувають, що паралельно з цим розслідуванням була доповідь американського Національного бюро економічних досліджень. Вона показала, що цим по суті особам (які знаходяться в т.зв. кремлівському списку, - Ред.) у США належать активи на 1 трлн доларів. Це астрономічна і немислима цифра, яка свідчить про пограбування Росії в неймовірних масштабах. Ті дані, які містяться в закритій частині документа, цілком достатні, щоби без усяких нових санкцій застосувати закон про боротьбу з відмиванням грошей. Це - заморожування коштів і їх конфіскація. Ось це пряма і реальна загроза. Я б ще порекомендував американцям опублікувати дані по фінансовій частині, перш за все для відомостей російського народу, хто вкрав усі ці величезні кошти. Думаю, це викликало б великі політичні наслідки в Росії.

Один тільки Путін, за неофіційними даними, вивів 243 млрд доларів.

Усі ці гроші можуть бути заморожені в США вже завтра. Ситуація залежить від співвідношення політичних сил. Практично весь політичний істеблішмент США наполягає на тому, щоб застосування закону почалося негайно. Крім двох людей, які займають чільні позиції - це президент Трамп і держсекретар Тіллерсон. Ось вони хочуть відтягнути цей процес якомога далі. А більшість американського політичного класу хоче якомога швидше прискорити процес. Ось це предмет жорсткої внутрішньополітичної боротьби в США. Думаю, переможуть ті, хто наполягає на негайному застосуванні законодавства.

Ще раз повторю - це може трапитися коли завгодно. Чим більше якихось дурниць зробить Москва - тим важче Тіллерсону і Трампу відчайдушно чинити опір. Наприклад, якщо завтра відбудеться якась відчайдушна ескалація в Україні з боку Росії, то завтра ж ці санкції будуть застосовані.

Андрій Піонтковський, російський політик і журналіст
Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh