alt19 листопада відзначалося 150-річчю знаменитого послання Авраама Лінкольна - Геттісбурзької промови. І щоб відзначити історичне значення цієї зворушливої промови Лінкольна, президент Обама зробив дуже особистий, рукописний запис для бібліотеки президента Лінкольна. Запис Обами у вівторок увечері розміщений на сайті Білого дому після того, як Обама вислухав деякі критичні зауваження, що не бере участь у церемонії, присвяченій 150-річчю знаменитої промови президента Авраама Лінкольна.
alt












































У записі Обами, зокрема, сказано:

"Слова Лінкольна вселяють у нас впевненість, що попри всі випробування, які випали на нас, наша нація і свобода, якими ми дорожимо, може, і повинна, восторжествувати», - написав Обама.

Обама сказав, що він іноді відвідує в Білому домі кімнату, яку Лінкольн використовував як свій офіс. Після того, як його сім'я лягла спати, він переглядав оригінальну копію послання Лінкольна.

"Я затримався на цими кількома словами, які допомогли визначити наш американський експеримент: «створити нову націю, задуману у свободі, і яка виходить із припущення, що всі люди створені рівними", - сказав Обама.

"Через глибокі лінії втоми на його обличчі, ми знаємо: Лінкольн зрозумів, мабуть, більше, ніж будь-хто, негаразди лише додають його словам сенсу" - написав Обама.

Обама, який, подібно Лінкольну, називає Іллінойс домівкою, підносить знаменитого попередника як ідола в численних випадках, і його президентську присягу використовує як своєрідну Біблію Лінкольна.

Обама зробив своє рукописне есе приблизно такої ж довжини, як коротке помлання Лінкольна - у проекті Фонду Лінкольна для  Президентської бібліотеки під назвою "272 слів", де люди викладають думки в дусі Лінкольна.

Проект включає пересічних американців, а також колишніх президентів: Білла Клінтона, Джорджа Г.У. Буша і Джиммі Картера, суддю Сандру Дей О'Коннор, генерал Коліна Пауелла і Мартіна Лютера Кінга III, - повідомляє Білий дім.

Довідка:
Геттісбурзька промова (англ. Gettysburg Address) — промова,виголошена 19 листопада 1863 року шістнадцятим Президентом США Авраамом Лінкольном. Дана промова є однією із найвідоміших промов в історії США. Виголошена на церемонії відкриття Національного кладовища в Геттісбурзі, де 1-3 липня 1863 року відбулась найбільш кровопролитна битва Громадянської війни в США. В промові Лінкольн звернувся до принципу рівності,проголошеного Декларацією незалежності США.

 
За інф.: whitehouse.gov 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh