Сесія Київради сьогодні розпочнеться, незважаючи на спроби опозиції та громадських активістів зірвати її, заявляють провладні столичні депутати. Передбачений законом термін роботи Київради цього скликання завершився у червні, проте Окружний адміністративний суд столиці визнав, що Київрада цього скликання має право продовжувати роботу.
Представники опозиційних партій та громадські активісти сьогодні мають намір зібрати киян під міською радою, щоб не допустити скликання незаконної сесії, передає Радіо Свобода.
 
В Київраді встановлюють міцніші двері, на всіх входах до сесійної зали ставлять нові потужні замки, на всіх поверхах міської ради – велика кількість правоохоронців. Про це розповідають громадські активісти, які у п’ятницю зашли до сесійної зали, щоб не допустити проведення засідань нелегітимного, на їхню думку, складу Київради.
 
Двох із цих активістів, Єгора Соболєва та Ігоря Луценка, кинули за грати на 5 діб, ще одну учасницю блокування міськради – Тетяну Чорновол – судитимуть сьогодні в обід. Таким чином влада намагається будь-що продовжити роботу Київради попереднього скликання. 
 
"Українські органи влади зосереджені в столиці, влада в одних руках, і ця людина теж знаходиться у Києві. Тому їм важливо, щоб у Києві була своя влада, і вони не проводять вибори, щоб зберегти нинішню провладну більшість Київради. Кияни – іншої думки, ніж влада, і саме тому на парламентських виборах вони голосували за опозицію. У міській раді готуються до заворушень, біля будівлі буде дуже багато міліції. Громадськості буде важко щось зробити, але ми прийдемо під стіни Київради", - заявляє Тетяна Чорновол.
 
Сесія Київради, як повідомляє її сайт, має розпочатися о десятій ранку 19 серпня. Частина опозиційних партій та громадських об’єднань на цей час анонсує акцію протесту під її стінами. Наразі це єдина можливість припинити незаконну роботу депутатів попереднього скликання, заявив у коментарі Радіо Свобода один з організаторів протесту, народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко.  
 
"Це є пряме порушення конституції, ми розцінюємо це як узурпацію влади в Києві. Ми бачимо, що заклики до виконання закону не діють, і тому єдине, що нам залишається – це масова вулична активність киян під Київрадою. На жаль, до сьогодні ми її не бачили".
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh