Народні депутати з фракцій "Європейська солідарність" та "Голос" звернулися до Генерального прокурора Ірини Венедіктової з вимогою змінити підслідність справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, а також передати від МВС до СБУ.
Джерело: пресслужба "ЄС"
Дослівно: "По-перше, цей злочин є терактом, а по-друге, є інформація з Білорусі про ймовірну причетність до цієї справи спецслужб сусідньої держави. З огляду на це розслідуванням має займатися Служба безпеки України.

Ми звертаємось до Генерального прокурора Венедіктової з вимогою змінити підслідність по справі Шеремета, де троє обвинувачених Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко і Яна Дугар мають різні запобіжні заходи. Яна має можливість спокійно пересуватися по території України. Юлія Кузьменко під цілодобовим домашнім арештом. І Андрій уже більше року в СІЗО".

Деталі: Зазначається, що депутатське звернення підписали народні депутати з фракції "Європейська солідарность" Марія Іонова, Софія Федина, Ірина Фріз, Яна Зінкевич, Михайло Бондар, Микола Величкович, Володимир Ар’єв, а також Соломія Бобровська та Андрій Шараськін з фракції "Голос".

Нагадаємо: Кузьменко буде балотуватися на довиборах до Верховної Ради від "ЄС".

У грудні 2019 року глава МВС Арсен Аваков, коментуючи деталі розслідування вбивства Шеремета, заявив: поліції не передали записи з чотирьох камер відеоспостереження поблизу місця злочину. За словами Авакова, одразу після злочину ці відео поліція збирала разом із працівниками Служби безпеки.

У Службі безпеки запевняли, що віддали поліції усі відеоматеріали.

Передісторія:

Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугар.
22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває.
Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh