"Податок на статеві органи" так абсурдно охрестили новий податок на вагітність, введений 1 липня 2013 року. Кому вигідний новий податок на вагітність?
На чий гаманець ляжуть виплати і хто залишиться в прибутку.
Нагадаємо, практика "тендерного" оподаткування в країні вже була. За радянських часів існував податок на бездітність, коли чоловіки у віці від 20 до 50 років і заміжні жінки від 20 до 45 років, якщо не мали дітей, зобов'язані були щомісяця відраховувати державі 6% своєї зарплати.
 
Сьогодні ситуація йде іншим, але більш «дорогим» чином, і постраждають як жінки, захотіли народити, так і їхні роботодавці. Новий податок, яким відтепер обкладається відпустку по вагітності та пологах, що становить 126 днів (а у разі ускладнених пологів - 140 днів), зобов’язує роботодавців перерахувати на користь держави страховий внесок у розмірі 33,2% від виплати по вагітності (окрім самої виплати). І ще 2% від отриманих грошей буде платити сама жінка. Раніше, нагадаємо, декретні гроші не оподатковувалися.
 
Легко підрахувати, скільки конкретно отримає держава з кожної вагітності. Так, якщо враховувати, що офіційна заробітна плата в Україні в більшості випадків зводиться до мінімальної — 1147 грн, то декретная сума складе 4800 грн (які, зауважимо, виплачує не підприємство, а фонд соціального страхування). Однак роботодавець відтепер теж несе витрати. Тепер за кожну вагітну він зобов‘язаний перерахувати з власних коштів до бюджету держави мінімум 1593,60 грн. Вагітна теж понесе збитки, правда набагато менші, і заплатить за «мінімалки» — всього 96 гривень. Якщо офіційна зарплата майбутньої породіллі вище, то, відповідно, більше сума відрахувань.
 
Навіщо вам діти?
 
Якщо розраховувати, що з нововведенням збільшиться віковий ценз жінки для прийняття на роботу, то це помилка. Поки ситуація не змінилася, і в більшості оголошень про вакансії і раніше обговорюється вік жінки — до 35. Наприклад: «Потрібен продавець-консультант в бутик взуття. Дівчина до 35 років, досвід роботи, комунікабельність, приємна зовнішність» або «Потрібен дизайнер, жінка. Вік — від 23 до 35 років, досвід роботи — від трьох років».
 
Новому податку немає і двох місяців, а його наслідки вже відчутні для тих, хто шукає роботу. Кореспондент «КТ» вирішив перевірити це на собі і подзвонив по декількох оголошеннях про вакансії (рекламного агента, рієлтора, адміністратора в фітнес — клубі і продавця). У кожному випадку, коли питала, чи офіційне працевлаштування, там або намагалися піти від відповіді, або задавали масу зустрічних питань, серед яких були: «Скільки вам років», «Одружена ви?», «Чи є діти?». Характерно, що про наявність освіти запитали тільки в одному випадку — де була потрібна рекламний агент.
 
Хто крайній? Вагітна
 
Тепер, кажуть досвідчені бухгалтери, роботодавці або будуть уникати офіційного працевлаштування жінок, які народили, або свідомо занижувати їм перед пологами заробітну плату, або обмовляти з потенційною робітницею «обов’язковий період бездітності». Ще один спосіб не нести збитків про чужих дітей — разом із заявою про прийом на роботу брати відразу і заяву про звільнення за власним бажанням, тільки без дати — про всяк випадок, якщо раптом цінна працівниця ризикне завести дитину.
 
Але, швидше за все, розповідають економісти, серед роботодавців буде нелегально існувати своя схема: заздалегідь домовлятися з породіллею, що та, отримавши декретні гроші, тут же буде розраховуватися з підприємством і компенсувати вимушені витрати. Так, жінка навіть при мінімальній зарплаті, якщо, звичайно, захоче утриматися на робочому місці, повинна буде віддати в руки начальнику без малого 1600 гривень. Тобто в будь-якому випадку «крайньою» залишиться вагітна.
 
Інф.: vkurse.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh