Новий склад Верховної Ради України збереться під куполом парламенту на перше засідання 29 серпня 2019 року
Таке рішення прийняла підготовча груп з числа новообраних депутатів.
Видання НВ розповідає, що вже відомо про перше засідання парламенту дев’ятого скликання, його підготовку та роботу майбутньої Ради.

Що таке підготовча група?
У законі Про вибори народних депутатів України передбачено, що перше після парламентських виборів засідання Верховної Ради нового скликання готує спеціальна група, яка складається з новообраних депутатів.

Кожна партія з тих, які пройшли в Раду, делегує в неї по одній людині від кожних 15 своїх нардепів. Крім того, до групи входять і по одному депутату від кожних 15 самовисуванців, які отримали мандат.

Саме така підготовча група опрацьовує деталі першого засідання і першої сесії Ради, серед яких:
- як розмістяться народні депутати на дебютному засіданні;
- як пройде урочисте відкриття першої сесії нового скликання;
- яким чином будуть сформовані комітети в новому парламенті.

Підготовча група, створена після парламентських виборів 2019 року і очолювана лідером партії Слуга народу Дмитром Разумковим, створила дві підгрупи для більш ефективної роботи.

Одна з них займається організаційними питаннями, а друга — підготовкою першого пленарного засідання та розподілом функцій майбутніх парламентських комітетів.

Чому обрали 29 серпня?
Згідно з українським законодавством, перше засідання оновленої Ради має відбутися не пізніше ніж на 30-й день після офіційної публікації результатів народного волевиявлення. Повний список 424 обраних нардепів було оприлюднено 7 серпня в офіційному парламентському виданні Голос України.

9 серпня підготовча група прийняла рішення про те, що перше засідання парламенту дев’ятого скликання пройде у четвер, 29 серпня.

Таку дату запропонувала партія "Слуга народу", яка отримала монобільшість у парламенті за підсумками виборів.

Лідер цієї політсили Дмитро Разумков поставив пропозицію на голосування, і більшість членів підготовчої групи підтримали її.

Яким буде перше засідання?
Закон передбачає, що перед початком урочистого засідання, яке відкриває першу сесію Ради дев’ятого скликання, депутати складуть присягу.

Традиційно її текст зачитує найстарший депутат у парламенті. Ймовірно, це буде Юлій Іоффе — 78-річний представник Опозиційної платформи — За життя (№12 у списку), депутат шести скликань Ради.

Присягу мають підписати всі народні обранці. Її текст такий:

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників».

Депутатські посвідчення нові парламентарі отримають протягом тижня після своєї присяги.

Відомо також, що на перше засідання Ради дев’ятого скликання було вирішено запросити представників дев’яти міжпарламентських організацій.

Серед них — Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), Європейський парламент, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ГУАМ та інші.

Скільки депутатів буде в кожній з фракцій Ради?
21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За їхніми результатами у Верховну Раду пройшли п’ять партій:

Слуга народу — 43,16%,
Опозиційна платформа — За життя — 13,05%,
Батьківщина — 8,18%,
Європейська солідарність — 8,1%.
Голос — 5,82%.
З урахуванням цих цифр та кількості кандидатів, обраних від партій в одномандатних округах, 254 крісла в новому парламенті займе партія Слуга народу, 43 — Опозиційна платформа — За життя, 26 — Батьківщина, 25 — Європейська солідарність, 20 — Голос, а 56 місць отримають позафракційні депутати.

Загалом у парламенті буде працювати 424 народні депутати.

Що ще відомо про роботу нової Ради
23 серпня підготовча депутатська група затвердила загальний перелік комітетів нового парламенту, який буде винесено на голосування Верховної Ради України дев’ятого скликання. Крім того, група затвердила сферу відповідальності кожного з комітетів.

Також 23 серпня група затвердила порядок розміщення народних депутатів у сесійній залі.

Раніше видання "Українська правда" оприлюднило інфографіку, яка свідчить про те, що у Верховній Раді введуть новий принцип розміщення депутатів.

Партія "Слуга народу" займе всю передню частину зали перед трибуною, а також контролюватиме проходи до трибуни, місце спікера і урядову ложу. Всі інші фракції змістили в задню частину зали.

У попередніх скликаннях парламенту місця фракцій розподілялися «променями», тобто прохід до трибуни мали доступ всі фракції Ради.

На посаду спікера оновленого парламенту претендує лідер Слуги народу Дмитро Разумков — найбільш ймовірно, що саме він стане головою новообраної Ради.

Як розгорнулася боротьба за інші посади в керівництві парламенту і комітетах, хто претендує на те, щоб увійти до їхнього складу — докладніше читайте тут.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh