Втім, на думку колишнього міністра, на тотальну "зраду" ця формула також не тягне
Клімкін нагадав, що являє собою "формула" імені колишнього глави МЗС ФРН.
Як такої, "формули Штайнмаєра" ніколи не існувало, а всі спроби якось її "узгодити" є відвертим маразмом, заявив 7 жовтня колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.
За словами Клімкіна, сама ідея "формули" зародилася з листа Штайнмаєра після чергових безрезультатних переговорів міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

""Формула Штайнмаєра", її погоджувати чи не погоджувати не можна окремо... От є віз, а є кінь, а що між ними не узгоджувати – це не зрада і не перемога, це маразм. "Формула Штайнмаєра", коли він її оголошував, було це 2 жовтня, коли дискусія зайшла у глухий кут, оскільки всім було зрозуміло, що наше бачення "Мінська" і путінське бачення – вони діаметрально відрізняються. [Штайнмайер] сказав "Якщо нам не вірять, то давайте подумаємо, якщо вибори будуть нормальні, будемо думати, що робити далі."... Відповідно, це ні до чого не призвело. Далі була міністерська зустріч, де ми обговорювали ці ідеї приблизно три години. Це все нічим не закінчилося. І тоді народилася ця відома ідея: лист Штайнмаєра і Фабіуса, де вони виклали хоча б логіку цієї пропозиції. А потім написали, що це думка для подальших розмов. Тобто ніколи за визначенням формули ніякої не було", – розповів міністр.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 6 жовтня у столиці відбулось багатотисячне віче "Ні капітуляції!". Проти проти "Формули Штайнмаєра" виступили ряд обласних і міських рад.

Проти реалізації цієї формули виступила партія "Європейська солідарність". "Голос" і "Батьківщина" зажадали від Зеленського пояснень про зміст домовленостей з державою-агресором. Позитивно сприйняли новину лише в проросійській "Опозиційній платформі – За життя".

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ  Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору"  і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh