Відомий політик і науковець Володимир Пилипчук прокоментував втручання Росії у внутрішні справи Білорусі
Русскій нацизм, русскій шовінізм, русскій фашизм, русская мізантропія ..... вже бродять по Європі у формі організованих вбивств, інформаційного кілерства, політичних диверсій, втручання в вибори, організації сепаратистських рухів. А на території колишнього срср... бродить густіше - у формі торговельних війн, організованих убивств, гібридних війн, неприкритої агресії, неприкритого втручання у внутрішні справи сусідів, "примусу інших народів до миру" з РФ! У складі такої "миротворчої" місії РФ особливу роль відіграють її релігійна, інформаційна та мовна інтервенції.

Білоруський студент Арамаїс Мірак'ян попросив у мінському кафе чаю... білоруською мовою і зустрів шалений опір офіціантки, котра затіяла скандал... Історія швидко розлетілася Фейсбуком і тут.... РОЗПОЧАЛОСЯ...
- Арамаїс став отримувати сотні коментарів, як зі словами підтримки, так і з погрозами, в т.ч. і вбивством. Ще більше їх стало, коли про скандал написали російські ЗМІ.
- «Коли вчора про мене написала Lenta.ru, почалася атака. Їх спочатку було дуже-дуже багато. За 80 повідомлень за хвилину. У приватні повідомлення також писали. «Ми тебе знайдемо, ми тебе вб’ємо, ми знаємо, де ти живеш», - написав Мірак'ян.
- У Совфеді РФ відродження білоруської мови, а тим більше сам факт розмови нею, назвали загрозою РФ - НАЦІОНАЛІЗМОМ і звинуватили в усьому кого б ви думали.... Україну. Член Ради Федерації РФ Ігор Морозов побачив у проханні Мірак'яна білоруський націоналізм.
"Націоналізм можна порівняти з джином, випущеним із пляшки. Він піднімає голову в Білорусі через вплив України. Поява негативних процесів щодо російської мови, нехай навіть на побутовому рівні, це нове явище, повз яке керівництво Білорусі не має проходити. Його треба жорстко контролювати владі, в тому числі і на законодавчому рівні", - заявив Морозов.

Виникають прості запитання:
- А якщо в РФ росіяни розмовляють російською мовою, то це також "негативні процеси" в РФ - російський націоналізм, "повз який керівництво РФ не має проходити"? А якщо всі нацменшини РФ, завойовані і поневолені нею народи, змушені вивчати і спілкуватися лише російською мовою, тоді що це - шовінізм, расизм, нацизм, націоналізм, фашизм, насильницьке їх зросійщення чи "русскій інтернаціоналізм" ?
- А з чого розпочинався сепаратизм в Україні, агресія РФ проти нас і анексія наших територій, як не з "мовних проблем" (як тоді заявляли сепаратисти)?
«Людина, яка сходила просто попити чаю в кафе, відчуває себе так, ніби вона потрапила у країну абсурду, – говорить Мірак’ян. А чого цього не бачить ЄС? Чому не заявляє "стурбованостей" втручанням РФ у внутрішні справи білорусів? Чому не реагує на погрози білорусам як зі сторони Совфеду РФ, так і її організацій і окремих громадян? Чи це "нові стандарти" ЄС в реакції на порушення природних прав білорусів? А чому Human Rights Watch стала глухоВАТОЮ і підсліпкуватою, якщо мова заходить про вибрики РФ стосовно інших націй і народів? А ОБСЄ?
- Те, що світ ще й нині далеко не досконалий - говорити зайве. Але всі народи на своїй території мають творити своє життя на основі існуючого міжнародного права! Держава має бути недоторканою, а не із спаплюженою кимось її мовою, територією, культурою! Внутрішні закони має встановлювати державотворча нація, а не її вороги і недоброзичливці! Приїжджі представники інших держав і народів, які набули громадянство в державі, створеній державотворчою нацією, мають підкорятися мовним законам держави нинішнього проживання, а не бунтувати проти них, або повернутися на історичну батьківщину своїх предків і спілкуватися там рідною і милою їм мовою. У т.ч. і "ЯЗИКОМ"!
І цьому "феномену" є лише два пояснення Проживати в не своєму, а інколи ворожому середовищі аборигенів, скаженно боротися проти їх мови, в той час, коли поруч є люба їм країна (РФ), з милою їм мовою і культурою, і не скористатися правом вільного від'їзду з території ненависних їм аборигенів - то є АБО порушенням психіки, АБО результатом їх підряду, чи відрядження від ГРУ, чи ФСБ РФ на ворожу кремлю територію для проведення спланованих диверсій проти державотворчих націй і їх держав!! Третього не дано!

Пора, врешті, визначитися остаточно і... або виїздити на історичну батьківщину предків, або нести покарання за розпалювання ворожнечі, або сприймати країну проживання, її мову і культуру, як рідну і разом з аборигенами розбудовувати успішну державу!

Володимир Пилипчук, політик, екс-нардеп, науковець, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook (публікується з дозволу автора)

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh