altОлесь ГРИБ, голова Печерського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів , громадський діяч, для Волі народу
(Назва публікації запозичена з роману «Продавець повітря» Олександра Бєляєва)
Як відомо, без повітря неможливо жити. Але і жити самим повітрям неможливо теж. Серед почесних професій в політиці, як от пускання емоційних передвиборних мильних бульбашок та  ворожінняна національній кавовій гущі особливе місце посідають продавці  безкоштовного патріотичного повітря. І доказом того стала зворушлива об’єднавча зустріч чотирьох  партій та  трьох десятків  громадських організацій національно–державницького спрямування 7 липня 2012 року у приміщенні Будинку вчителя в м. Києві, де в часи української національної революції працювала Центральна  рада УНР. Очолив Форум патріотичних сил колишній президент України В. Ющенко, котрий раптом виринув із політичного небуття, щоб проголосити громадськості нову політичну платформу,  яку вона чує вже двадцять років:
ремствування на відсутність української влади та  наступ на все українське, що, як і годиться, завершилось лозунгом «Слава Україні!» та натхненним вигуком залу «Героям слава!». 

На завершення  Віктор Андрійович вразив аудиторію Форуму   політичним  прогнозом: «Нинішня влада принесе в політичній пелені Москву!». Напевно, саме усвідомлення  такої загрози змусило свого часу  В.Ющенка запросити до влади на місце Ю.Тимошенко  В. Януковича – видатного борця з московським  імперіалізмом. Тепер їм разом залишилось остаточно подолати ненависну Москву під лозунгом Віктора Андрійовича «Збережемо Україну!».

Заклик очільника «Нашої України»  «не допускати протистоянь» знайшов продовження  в словах голови виконкому «Нашої України» С. Бондарчука, який остеріг від згубного впливу «так званої» Об’єднаної опозиції, хвору, за його діагнозом, на «популізм і відсутність патріотизму», та ще й засміченою пристосуванцями (як відомо, в оточенні В.Ющенка  пристосуванців не буває).
У всьому пан  Ющенко досяг перемоги: скликав Народні збори для прийняття нової Конституції, подолав корупцію, посадив бандитів до тюрем, спорудив пам’ятник Симонові Петлюрі на лівому крилі приміщення Центральної Ради, тільки у скоєнні  єдиної політичної помилки  гірко каявся вчорашній  пан Президент: Віктор Андрійович скрутно  вказав пальцем  крізь тюремні грати на провідника БЮТу Юлію Тимошенко як на основну і «жахливу» помилку Глави Української держави епохи «проти всіх».  Добре, що є Фірташ з Балогою та  суддя Киреєв,  а то «рукам, які не крали» довелось би пройти шлях від СІЗО до колоній суворого режиму аж до тієї, з якої розпочалась політична кар’єра голови ПР.

Отже, майже половині від загального числа виборців  на боці Юлії Тимошенко, якщо вони хочуть бути,  за переконанням С.Бондарчука, «здоровими політичними силами суспільства»,  терміново слід оголосити себе  «модерними» і з піснею на крилаті слова В.Ющенка «Не словом, а ділом!» (не плутати з пародією: «Ні словом, ні ділом!») рушити за місіонерами об’єднання «самих з собою». Шкода, що С.Бондарчук не пояснив,  як В.Ющенко разом із своїми «непристосуванцями» збираються перемогти на виборах, якщо  невдячні  виборці  Ю.Тимошенко  не приєднається до  хору:«Ю-щен-ко!».

Тільки перемога національно-державницьких сил на жовтневих 2012 року виборах до ВР України здатна, на думку Юрія Костенка, відновити «ефективне функціювання національної економіки». Вірно. Тільки для цього потрібно зовсім небагато - перемогти Партію регіонів. Напевно, пан Костенко, автор розколу «Руху», усвідомлює, що національно–державницькі сили - це не лише він і ще три партії, які ще нічого не вигравали і питання їх перемоги лише власними силами далеке від позитивного прогнозу, хоч би як вони не набирали  патріотичного повітря у легені для струсу стін Будинку вчителя.  
 
Щодо взаємодії з іншими  національно–державницькими об’єднаннями в боротьбі з криміналом влади, які залишились поза Форумом,  керівники  зібрання  зберігали дипломатичне мовчання, окрім згадування п. Брацюнем про щось на зразок «паразитизму» Об’єднаної опозиції. Партії «Свобода» явно поталанило: її існування просто не помітили. Про програми  партій  не йшлося, бо всі вони подібні одна до одної. Стратегія  В. Ющенка змінила заклик «голосувати проти всіх» на право кожного «голосувати за своїм уподобанням», що  може вважатися «другою серією противсішників».

Розкол українських виборців поміж різноманітними об’єднаннями  не турбує ні колишнього Президента, ні провідників Форуму -   патріотичне повітря, дух національної ейфорії, витає над їхніми головами і заважає поглянути в очі реаліям сьогодення: розтягування голосів неминуче приведе до традиційної поразки на користь антиукраїнських  сил!  Своїм мовчанням про долю  вчорашнього  прем’єр  -міністра Юлії Тимошенко та інших політичних в’язнів Форум фактично підтримав  антиукраїнську владу, з якою  готується  позмагатись за перемогу української України, влади, засудженої світовим співтовариством за  розгул насильства проти опозиції.

Політичні забобони  стали  нашою традицією: щоб наповнитись духом національного піднесення часів створення Народнього Руху за перебудову – скликаємо Українську Народню Раду саме в приміщенні Політехнічного інституту,  саме там, де  Рух досяг свого апогею; дух національне зрушення  провадимо не деінде, а у приміщенні Української  Центральної Ради, де її Голова Михайло Грушевський закладав разом з Володимиром Винниченком основи демократичної України. Чом би не провести ще один  надзвичайної сили і відповідальності захід у приміщенні Національної  філармонії, де у квітні 1917 року був скликаний  Український Національний Конгрес (УНК) з числа  делегатів всіх губерній тогочасної України, що з’єднало українські сили і підтвердило статус державності Центральної Ради? Ніякі заходи  більшовицьких сил не могли здолати загальноукраїнського єднання. Всеукраїнський з’їзд Рад, на якому так наполягали  проросійські сили більшовиків, став на сторону Української Народньої Республіки.

Можливо новий УНК-2012 створив  би єдину політичну силу, де знайшлося б місце і «центристам» нового Форуму, і правим радикальним силам «Свободи» та УНА –УНСО,  і  Об’єднаній опозиції, щоб тільки припинити політичну боротьбу на взаємознищення? А скинувши спільними зусиллями владний криміналітет, кожне об’єднання може провадити в сесійній залі ВР та серед виборців свої  програми, якщо вони будуть відповідати прагненням виборців, а не «перекачуватимуть» патріотичне повітря від одного  національного заходу до іншого.                  

Олесь Гриб
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh