altЗ-го червня 2012 р. перебування Черновецького на посту мера стане незаконним, - Кличко
Фракція «УДАР» у Київраді звернулася до депутатів Верховної Ради з вимогою призначити дату виборів Київського міського голови.
Про це заявив глава фракції "УДАР" у Київраді Віталій Кличко.
«Рівно 4 роки тому в Києві відбулися позачергові вибори Київського міського голови і депутатів Київради. Відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції України в редакції на час проведення позачергових виборів, Київського міського голову обирали терміном на 4 роки ", - заявив Кличко на сесії.


Віталій Кличко пояснив, що чергові вибори Київського міського голови і депутатів Київради повинні були бути оголошені 31 жовтня 2010 року. "Вибори 2008 року були позачерговими, але в 2010 році Київ був незаконно вилучений з виборчого процесу", - зазначив глава фракції.
Кличко заявляє, що Черновецький вступив на посаду 3 червня 2008 року, отже, саме з цього дня у 2012 році згідно із законом «Про місцеве самоврядування в Україні» він є нелегітимним і не має законних підстав виконувати свої повноваження.

«За звичайною практикою, чергові вибори призначаються за 60 днів до дня закінчення повноважень міського голови. Але Верховна Рада Україна сьогодні свідомо не приймає такого рішення, чим демонструє неповагу до киян і руйнує місцеве самоврядування в столиці », - критикує депутат.

Як повідомлялося раніше, 23 травня парламентський комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування повинен був визначитися з датою виборів в Києві. Але члени комітету не прийшли до якого-небудь рішення і вирішили рекомендувати парламенту обговорити це питання на рівні президії Верховної Ради та лідерів депутатських фракцій.     


Інф.  kievrada.com
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh