Вони визнають, що державна мова - українська, але, напевно, не вважають Верховну Раду державним органом
Народні депутати Максим Бужанський (Слуга народу) і Олег Волошин (Опозиційна платформа – За життя) зареєстрували у Верховній Раді проект закону, в якому пропонується законодавчо закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту.
Депутати пропонують встановити, що відповідно до ст. 10 Конституції України в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України.

У запропонованих змінах йдеться про те, що народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія закону Про державну службу, на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України.

У такому разі, за потреби, Апарат Верховної Ради забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

Також у законопроекті йдеться про те, що мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону Про державну службу, є державна мова

У пояснювальній записці депутати вказують: оскільки у ст. 2 Регламенту Ради встановлено, що мовою роботи парламенту є державна мова, то в ньому не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської та інших мов національних меншин України.

До слова, раніше народний депутат від партії "Слуга народу" Максим Бужанський подав у Раду законопроект про скасування мовного закону, який був ухвалений 25 квітня 2019 року.

Тоді таке рішення нардеп пояснив тим, що документ “завдає шкоди” Україні і “спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, передусім, російської”.

За інф.: fakty.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh