Одне тільки відключення системи SWIFT могло б миттєво зупинити путінську війну проти України
Радник президента США з питань нацбезпеки Роберт О'Брайен заявив що Україна не повинна в майбутньому розраховувати на військову допомогу США!
Відповім запитаннями:
- Тобто, в такому разі Україна не повинна була розраховувати на чесніть США при підписанні Будапештського меморандуму? Чому ж тоді в одному і тому ж документі - передача Україною зброї Орді стала ОБОВ'ЯЗКОВОЮ, а Гарантії її цілісності - НІ? ГАРАНТІЇ ж!!!

- А хто ж тоді має компенсувати Україні колосальну вартість ядерної зброї і її носіїв, переданих саме Орді - на категоричну ВИМОГУ (саме вимогу) США? Гаранти-підписанти "меморандуму", чи "пиши пропало"?

- Чи Україна (як і інші держави світу) і на майбутнє не може і за великим рахунком - НЕ МАЄ ПРАВА розраховувати на чесність США при підписанні будь-яких багатосторонніх і односторонніх документів?

- А чим тоді США відрізнятимуться від Орди, угоди з якою не вартують навіть того паперу, на якому вони вчинені?

Це свідчення того, що Україна мала розпочинати, а тепер мусить відновити перемовини про свою цілісність не в Мінському, Нормандському, а саме - в Будапештському форматі!

Про фінансування...

Україна отримує від США щорічно по 250 млн дол домомоги, що складає 70% всієї міжнародної допомоги Україні! І за це ми щиро вдячні всім, а США - вдячні особливо!

А тепер головне - якщо США не планують (за словами Р. О'Брайена) в майбутньому надавати Україні військову допомогу, але дійсно і чесно відстоюють вимогу до Орди про дотримання нею міжнародних угод, міжнародного права, тоді чому вони не застосують до неї реальних, відчутних і ефективних санкцій, а то - зупинили навіть практику розширення нині діючих "комариних укусів" ?

- Чому США приховано інвестують в Орду (Конференція ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД) оцінила прямі інвестиції США в російську економіку в 2017 році в $39,1 млрд, Що в 13 разів вище офіційних даних ЦБ РФ ($3,05 млрд), а за версією американського Мінпромторгу - $13,9 млрд,) Тобто, Україні - крапля допомоги, а Орді - відро стимулів? Стимулів для зростання потужності агресії проти цивілізованого світу, якої так бояться?

- Більше того... Чому ж тоді, незважаючи на «складний період» у відносинах з Росією, США вийшли на перше місце в рейтингу країн, що інвестують у Росію, про що свідчать результати щорічного дослідження аудиторсько-консалтингової мережі EY «Інвестиційна привабливість країн Європи за 2018 рік». А, за повідомленнями Fоrbеs, у 2018 році американські інвестори вклали кошти в 33 інвестпроекти на території Орди (роком раніше їх було всього 19). Це що, така форма реальних "жорстких санкцій" до злісного порушника міжнародного правопорядку"?

- А чому взагалі - США не зупинити б повністю інвестиції в Орду і на застосувати заморозку коштів Орди на кореспондентських рахунках в банківській системі США? Чому не доб'ються відключення від неї системи СВІФТ? - Тоді агресор моментально став би абсолютно "покладистим" до вимог США! Тоді й і санкції та вимоги США до Орди виглядали б не як "шоу" і реальна війна Путіна і окупація ним території України припинилася б! І тоді в США просто відпала б необхідність здійснювати військову і фінансову допомогу Україні!

Володимир Пилипчук, політик, науковець
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh