Павло Січкар: Гройсман продовжує маніпулювати у питаннях децентралізації
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив, що консультації щодо змін КУ в частині децентралізації тривають
Він сподівається, що нардепи підтримають зміни.
Консультації щодо схвалення змін до Конституції України в частині децентралізації тривають. Про це в ході наради "Основні напрями децентралізації влади в Україні в 2016 році" повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зараз тривають консультації. Ми працюємо над цим питанням",- сказав Гройсман.
Він висловив сподівання, що нардепи підтримають відповідне рішення.
"Дедалі більше є прихильників децентралізації в стінах парламенту",- додав він та наголосив на необхідності подальшої підтримки у 2016 році об'єднаних територіальних громад.
"Нам треба сконцентруватися на підтримці об'єднаних територіальних громад",- підсумував голова парламенту.

Нагадаємо, раніше Гройсман повідомляв, що зміни до Конституції в частині децентралізації будуть схвалені до кінця роботи третьої сесії Верховної Ради 8 скликання - 1 лютого.

Ситуацію для порталу ВН коментує журналіст Павло Січкар:

- Гройсман вкотре показує своє обличчя "наперсточника". Він каже, що кількість прихильників децентралізації зростає. Але його заступник, Віце-спікер ВР Оксана Сироїд неодноразово наголошувала, що ніхто не проти децентралізації! Тільки "за", бо це не ноу-хау Гройсмана, а конституційна вимога - згідно із ст.132 чинної Конституції України "територіальний устрій України ґрунтується на засадах … поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади".
У статтях 140-143 Конституції прописаний механізм децентралізації - повновладдя територіальних громад - носіїв влади і публічних власників у межах адміністративно-територіальних одиниць.
Потрібно всього лиш виконати чинну Конституцію, давши "зелене світло" створенню територіальних громад із власними статутами і реєстрами публічної власності. Натомість Гройсман всупереч Конституції протягує всевладдя не громад, а органів місцевого самоврядування та лобіює об'єднання громад. Попри примус до цього процесу, об'єдналися (фактично - укрупнилися) лише 159 територіальних громад України із 11 800! 
Люди відчувають, що влада робить щось не те. Тому, не випадково, 70% українців переконані, що країна рухається не туди.

Інф.: ВН

Також по темі:  Гройсман маніпулює. Влада має належати не органам місцевого самоврядування, а громадам, - експерти - ТУТ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh