Верховна Рада провалила закон про зменшення депутатських пенсій - його підтримали всього 198 депутатів з 327 наявних в сесійні залі.
Зокрема, з "Партії регіонів" законопроект підтримали тільки три нардепа, з "Батьківщини" - 77, "УДАРу" - 35, "Свободи" - 34, КПУ - 31 та 18 позафракційних депутатів.
У разі прийняття змін, запропонованих в законопроекті, Президент України, нардепи всіх скликань та колишні члени уряду мали б отримувати пенсію на загальних підставах.
 
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на тлі «принизливо низьких пенсій більшості пенсіонерів» збереження особливого принципу нарахування пенсій для Президента України, членів Кабміну та народних депутатів є невиправданим.
 
Один з авторів законопроекту, «ударівець» Павло Розенко зазначив, що на сьогодні середній розмір пенсії для простих людей становить приблизно від 900 до 1,2 тис. грн.
 
Разом з тим, у митників сьогодні пенсія складає 6,5 тис. грн, у суддів та прокурорів — 7,5 тис., у колишніх народних депутатів та чиновників вищого рівня пенсія досягає до 15 тис. грн. 
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh