Чи зможуть плюси діяльності Порошенка перекрити мінуси? Це головна задача, яка сьогодні стоїть перед діючим президентом і його штабом.
Та і суспільство знаходиться перед складним вибором, тому що наявне "меню кандидатів" — це також і їх відповідальність. Вони не раз помилялися. Важливо не помилитися знову.
Про це йдеться у статті політичного оглядача Івана Капсамуна в газеті "День".

Президентські вибори-2019 можуть перетворитися на справжній «батл». Чи готове суспільство до таких випробувань?
Іван Капсамун


День великих планів

Про свої наміри Президент України озвучив у 101 річницю боїв під Крутами на форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом». Після висунення в президенти його конкурента Юлії Тимошенко в день сторіччя Злуки УНР і ЗУНР 22 січня, діючому президенту потрібен був не менш потужний старт. Звідси і відповідна дата, і масштаб організації заходу. І по меседжах, і по картинці, і по присутніх в залі людям

Петро Порошенко апелював до того, що «потрібна відверта і чесна розмова». Він згадав ті кроки, які вже були зроблені протягом минулих років: створення боєздатної армії, зупинка російської агресії, підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, початок дії безвізового режиму, децентралізація, отримання Томосу... Причому кожне досягнення було розподілене по роках. Що цікаво 2019-й названо «роком вибору між Порошенком і Путіним»

«Україна має продовжити обраний шлях! Якщо Московія перестане воювати-не буде війни. Якщо Україна перестане боротися-не буде України. Слава Україні!!!», — заявив під час виступу присутній на форумі колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен.
Наступні роки в промові Петра Порошенка також були розписані: наступ проти бідності, розвиток середнього класу, боротьба з корупцією, «геть від Москви», відновлення територіальної цілісності політико-дипломатичним шляхом... Ну і один з головних посилів Петра Порошенка: «У 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу. І немає жодного сумніву, що ми отримаємо й почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО».

І важливо, було додано: «Не тільки Україна, але і ЄС і НАТО потрібно повноправне членство України в цих організаціях, і вступимо ми туди як країна-регіональний лідер». Те, що президент озвучить нові амбіційні плани, прогнозувалося, особливо після створення незалежної Православної церкви України і отримання Томосу. Інше питання — наскільки вони реалістичні.

Наприклад, коли йдеться про Томос, навіть якщо це питання було використано в політичних цілях, без наполегливої боротьби діючого президента, воно б не отримало позитивного результату. І це головне з історичної та релігійної точки зору для нашої країни. А от якщо взяти інше не менш важливе питання, яке тримає нас в минулому, — деолігархізація, то тут Петро Порошенко так і не наважився, хоча мав і має такі можливості. Це суттєво позначилося на його рейтингу підтримки.

Або ще один важливий момент. Показово, що саме в цей час паралельно проходив з’їзд політичної сили «Опозиційна платформа — За життя», який висунув кандидатом в президенти Юрія Бойка. На цьому ж з’їзді виступали і Вадим Рабінович, і Віктор Медведчук... Останній запропонував створити автономний регіон Донбас в складі України. «Це передбачає, що в ньому будуть працювати органи самоврядування — парламент, уряд і інші, які будуть здійснювати життєдіяльність на Донбасі», — заявив Медведчук.

Тобто всі ці люди, які протягом багатьох років фактично відкрито грають на полі Росії і які в результаті пропонують подібні ідеї, так і не отримали належної уваги і оцінки з боку правоохоронних органів України. Це стосуються взагалі представників колишньої Партії регіонів, або якщо глибше дивитися в корінь, то всіх «кучмістів». Немає юридичної крапки по тій же резонансній «справі Гонгадзе-Подольського». Чому люди, які створювали систему, продовжують грати активну роль в політичному житті країни?

«Розумію, що не всі готові повірити в реалістичність заявленої мною стратегії, — заявив під час форуму Петро Порошенко. — Що нібито невже нас одразу ж приймуть до НАТО, невже нас приймуть до Євросоюзу? Невже ми будемо великою країною та регіональним лідером? Чи справді станемо найкращими в цілих секторах економіки? Чи доживемо до високих зарплат, а тим більше гідних пенсій? Друзі, а хіба ми не досягали неймовірного протягом п’яти попередніх років, коли ми з вами рятували країну від розчленування, економіку від колапсу тоді, коли здавалося, що він вже є невідворотнім, від війни людей?».

Чи повірять Петру Порошенку вдруге? Чи зможуть плюси його діяльності перекрити мінуси? Це головна задача, яка сьогодні стоїть перед діючим президентом і його штабом. Та і суспільство знаходиться перед складним вибором, тому що наявне «меню кандидатів» — це також і їх відповідальність. Вони не раз помилялися. Важливо не помилитися знову.

«Кого підтримують Сполучені Штати на майбутніх виборах? Мабуть, я вас не здивую, коли скажу, що ми підтримуємо український народ. Ми стоїмо поряд з вами, пліч-о-пліч, 27 років незалежності, 5 років революції і війни. Ваші цілі — це наші пріоритети. Чому? Тому, що стабільна демократична Україна з процвітаючою економікою це сильний партнер для Сполучених Штатів», — заявила у вівторок посол США в Україні Марі Йованович (ukrainian.voanews.com)

Iван КАПСАМУН, «День»
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh