altЧерновецький може "спливти" зі своєю "космічною групою" у наступній Раді
Опитані ТСН.ua політики та експерти розійшлись у баченні подальшої долі Черновецького – йому пророкують як тюремні нари, так і продовження його безумовно яскравої політичної кар'єри.
Минулого тижня столиця остаточно розпрощалася з Льонею-Космосом. Київрада майже одностайно проголосувала за його звільнення.
Втім, насправді ера Черновецького в Києві підійшла до кінця ще два роки тому. Коли Верховна Рада внесла зміни в закон про столицю, розмежувавши посади мера і глави КМДА. У результаті меру залишилися по суті функції англійської королеви. А новим повноправним "господарем" Києва став Олександр Попов.

 
Останні два роки Черновецький в основному перебував на чужині. То в Ізраїлі, де у нього є квартира в старому районі Яффа в Тель-Авіві, то в Грузії, в невеликому курортному містечку Кобулеті. Благо, необмежені матеріальні можливості Леоніда Михайловича дозволяють йому вести подібний спосіб життя.
 
"За ці роки він в рази збільшив свої статки. Значна частина цих коштів була вивезена за кордон", - запевнив ТСН.ua лідер громадського об'єднання "Новий Київ" Зорян Шкіряк.
 
В особистому житті Черновецького також відбулися великі зміни. Після офіційного розлучення з Аліною Айвазовою, з якою він прожив у шлюбі 34 роки, мер розписався з Оленою Савчук, яка молодша за нього на 19 років. Вона і стала причиною розлучення.
 
Чим запам'ятався мер усіх киян?
 
Що залишив після себе Леонід Черновецький? Якими позитивними діяннями столичний мер увійде в історію? На жаль, таких виявилося небагато, але все ж, вони є.
 
По-перше, він почав виплачувати соціальні виплати і роздавати пайки пенсіонерам та малозабезпеченим. По-друге, зберіг, незважаючи на кризу, надбавки для бюджетників. По-третє, відкрив дві станції метро ("Червоний Хутір" і "Вирлиця"). Почав будівництво розв'язок, мостів і метро на Теремки. І, мабуть, на цьому все...
 
А ось провалів виявилося куди більше. У масовій свідомості Черновецький і його молода команда міцно пов'язані з таким поняттям як "дерибан". Головним способом передачі землі була, як і раніше, практично безкоштовна її роздача. Наприклад, тільки на одній сесії 1 жовтня 2007 року роздали більше 1500 гектарів землі.
 
Тривало скандальне будівництво. Не оновлювався транспорт, не було нічого зроблено для покращення інфраструктури. Не була реформована житлово-комунальна система, хоча Черновецький дуже багато про це говорив. Не були залучені обіцяні інвестиції.
 Було заявлено багато проектів, але жоден з не був завершений, жоден не дав позитивного ефекту.
 
"Пшиком" закінчилося так зване "відродження іподрому". Київський іподром і досі в жалюгідному стані: трибуни в тріщинах, паркани іржаві... За підрахунками, щоб привести стадіон у відповідність зі світовими стандартами, необхідно близько 20 млн.
 
Проект "Кращий будинок", в рамках якого Черновецький обіцяв годувати бабусь чорною ікрою, виявився банальною квартирної аферою з відбирання у самотніх людей похилого віку квартир.
 
І, звичайно ж, кияни не забудуть зиму з 2008 по 2009 рік. Таких заметів і кучугур в  Києві, мабуть, не було з часів другої світової.
 
Найбільш ексцентричний
 
Втім мер регулярно веселив киян своїми дивацтвами. Записав цілий диск "дуже душевних пісень". А на публіці найчастіше виконував композицію "Любимая моя". Здавалося, ще трохи і київський градоначальник почне бігати по Хрещатику голяка.
 
13 березня 2009 слідча комісія Верховної Ради навіть звернулася до Міністерства охорони здоров'я з проханням організувати психіатричну експертизу мера всіх киян.

Але справедливості заради, треба зазначити, що останнім часом Леонід Михайлович демонструє дивовижну адекватність. Кудись зникли блукаючий погляд і розгублена усмішка. Мабуть, тривале перебування в Грузії і в Ізраїлі таки пішло йому на користь.
 
Безумовно, київське мерство дало Черновецькому міжнародну скандальну популярність. Так, саме міжнародну. Це зовсім не перебільшення. Про Черновецького писали навіть у США. Наприклад, в інтерв'ю "New York Times" він заявив, що не божевільний. А потім дав журналісту пораду: "Щоб волосся не випадало, потрібно щодня після душу агресивно витирати його рушником".
 
В минулому році впливове американське видання "Time" написало, що київський "Льоня-Космос" боїться потрапити за грати. "Тривала загадкова відсутність Черновецького в Києві і його несподівана заява, що уряд намагається його дискредитувати, а його союзників в Києві "переслідують", говорить про те, що він боїться потрапити за грати", - пише видання.
 
"Політичний спам" Черновецький може сплисти у Раді
 
Яка подальша доля Черновецького? Що його чекає: забуття, продовження політичної кар'єри чи таки в'язниця?
 
У день своєї відставки з поста мера, Леонід Черновецький "з гордістю" оголосив про створення Міжнародного інвестиційного фонду Черновецького. Чи означає це, що він буде тепер займатися виключно бізнес-проектами?
 
Депутат Київради Олександр Бригинець в цьому сильно сумнівається. "Думаю, що Черновецький буде балотуватися до Верховної Ради. Тому що найяскравіші його представники, такі як Алла Шлапак і Олесь Довгий, які були прапором Черновецького в Київраді, йдуть до Верховної Ради. У мене складається враження, що Черновецький і його найближче коло має намір у Верховній Раді і створити свою невелику космічну групу".
 
А ось у народного депутата Володимира Бондаренка зовсім інший прогноз. Він упевнений, що Черновецький на сьогоднішній день не може бути публічним політиком.
 
"На мій погляд, це абсолютно очевидно. Сьогодні він може собі дозволити жити, де захоче і як захоче. Але коли прийде в Україну нормальна влада, яка буде переглядати розбазарювання київських земель, знищення культурно-історичних пам'яток, до нього повернуться. І повернутися досить серйозно", - запевнив він ТСН.ua.
 
Зорян Шкіряк також вважає, що рано чи пізно за Льонею-Космосом прийдуть. "Чи чекає його тюрма? Тюрма його точно чекає, якщо до влади прийдуть опозиційні сили. Якщо він навіть виїде кудись закордон, він все-одно буде оголошений в міжнародний розшук. Його  упіймають і посадять. Той рівень шкоди, якої він завдав, просто не може залишатися безкарним".
 
І тільки політолог Дмитро Видрін упевнений, що у Черновецького все буде чудово. "Він вже давно працює в режимі спаму. Він не політик, а політичний спам. А спаму все одно. Його видаляють з одного комп'ютера, він виникає на іншому комп'ютері. Він обов'язково десь виникне в якійсь політичній силі, тому що повністю зачистити спам неможливо. У його ніші у нього просто немає конкуренції. Думаю, він цілком може зайти в Раду. Тому що спам невиліковний і непереборний", - переконаний політолог.
 
Новий мер – не раніше ніж за рік
 
Протягом 14 днів Київрада повинна подати до Верховної Ради заяву про призначення наступних виборів мера. Але парламент зараз на канікулах і раніше вересня це питання точно не розгляне.
 
Депутати та експерти називають різні дати виборів київського градоначальника, зокрема: 2013 р., коли закінчуються повноваження депутатів Київради, і навіть в 2015 р., коли в країні всі місцеві вибори почнуть проводити одночасно. Але все ж більшість сходиться на думці, що все-таки це буде березень 2013 року.
 
"Зараз почалася виборча компанія у Верховну раду і це є визначальним. Вибори в Києві - це вторинне. Це буде лежати в контексті загальнополітичного процесу. Навряд чи ми встигнемо ухвалити рішення, щоб вибори пройшли в кінці жовтня", - припустив у розмові з ТСН.ua регіонал Владислав Лук'янов.
 
Олександр Бригинець вважає, що київський розклад буде залежати від результатів парламентських виборів. "Якщо після 28 жовтня більшість у Верховній Раді залишиться у Партії регіонів, то це означає, що вибори будуть в 15 році, якщо опозиція набере 300 голосів, то вибори відбудуться навесні", - каже Бригинець.
 
І дійсно, Партія регіонів дуже зацікавлена, щоб Києвом якомога довше керував "міцний господарник" Олександр Попов.
 
Треба сказати, кияни до Олександра Павловича вже звикли, але партквиток Партії регіонів у нього в кишені, враховуючи невисоку підтримку цієї політичної сили у Києві, не додасть йому політичних балів під час виборів, коли б вони не відбулись. Адже, як вважають багато експертів, якби Попов не був пов'язаний з Партією регіонів, то він би без особливих зусиль став новим мером усіх киян.   


Олена Яхно    ТСН.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh