Сьогодні 13 червня Благодійний фонд "Україна-Русь" надіслав Генеральному прокурору України В. Пшонці лист з повідомленням про злочин - ухвалення антидержавного законопроекту про мови. Лист надіслано на виконання ухвали народного віча на площі Ринок у Львові 10 червня і з нагоди 24-ї річниці створення у Львові Товариства української мови ім.Т.Шевченка.
Від Генпрокурора України вимагається у відповідності із Законом “Про прокуратуру” порушити кримінальну справу за фактом ухвалення в першому читанні антидержавного законопроекту “Про засади державної мовної політики” і притягнути винних до кримінальної відповідальності. Повний текст листа додається:

             Б л а г о д і й н и й   ф о н д   “У к р а ї н а - Р у с ь”
  
                                                      Генеральному прокурору України

                                                                                         п. В. Пшонці
№52    13.06.2012

                               Повідомлення про злочин

             5 червня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект “Про засади державної мовної політики”.
            Законопроектом передбачається обов’язковість використання на відповідних територіях в Україні так званих регіональних мов, якщо кількість їхніх носіїв складає 10% населення і більше. А за рішенням місцевих рад така обов’язковість може бути введена і за наявності менше 10% носіїв регіональної мови.
            З огляду на віками насаджувану в Україні російську мову і подальшу політику  зросійщення вже в умовах незалежної держави, така норма безсумніву призведе до офіційної двомовності, а незабаром і повного витіснення з публічного ужитку саме української мови. Водночас, ст.10 Конституції України українську мову визначає як єдину державну. За роз’ясненням Конституційного Суду від грудня 1999 року державна (офіційна) мова – це мова, якій державою надано правовий статус обов’язкового вживання у публічних сферах суспільного життя. Вочевидь знаючи, що законопроект грубо порушує Конституцію і може викликати серйозні збурення у суспільстві, по суті розколює державу, голосуючи чужими картками, у парламенті на догоду Москві його таки підтримали, чим вчинили злочин перед Україною.
            Прошу Вас у відповідності до Закону “Про прокуратуру” порушити кримінальну справу по факту ухвалення в першому читанні антидержавного законопроекту “Про засади державної мовної політики”.
            Прошу притягнути винних до кримінальної відповідальності на підставі наступних статтей ККУ:
ст.110 “Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України”, ст.111 “Державна зрада”, ст.161 “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань”, ст.364 “Зловживання владою або службовим становищем”, ст.366 “Службове підроблення”, ст.442 “Геноцид”.

Президент Благодійного фонду “Україна-Русь”
Ростислав Новоженець
 


 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh