Комісії, які розслідували причини часткового руйнування покрівлі машзалу 4-го блоку ЧАЕС, завершили 25 лютого роботи і прийшли до висновку, що зазначений інцидент не можна кваліфікувати як аварію.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЧАЕС.
Так, згідно з висновком, інцидент не вплинув на безпеку АЕС.

"Подія класифікується як інцидент, який не створив небезпеки для здоров'я і життя людей, не створив небезпеки для навколишнього середовища і не призвів до зупинки роботи виробництва, тому аварією не вважається. Порушення меж та умов безпечної експлуатації об'єкта "Укриття" відсутні", - наголошується у висновках.

До можливих причин обвалення комісії відносять відсутність даних про фактичні пошкодженнях ферм і настилів покрівлі під час аварії 1986 року; конструкції додаткової покрівлі спиралися на колони деаераторної етажерки, які зазнали значних руйнувань під час аварії 1986 року, а також корозія кріплень конструкції через атмосферні опади.

Запобігти ж обваленню, згідно з висновком, було не можна, оскільки відсутня можливість проведення візуального контролю за технічним станом конструкцій через "відсутність безпечних підходів і вкрай небезпечну радіаційну ситуацію".

Комісії також рекомендують провести додаткові геодезичні спостереження за переміщеннями і деформаціями конструкцій машинного залу за окремо розробленою програмою.

Нагадаємо, 12 лютого на ЧАЕС обрушилася конструкція машинного залу блоку № 4.

Державна санітарно-епідеміологічна служба заявила, що показники радіаційного фону на території Київської області відповідають нормі.

Для розслідування інциденту на Чорнобильській АЕС було створено дві комісії.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh