На Прикарпатті на 89-му році життя помер колишній Голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук. Уродженець села Зелена Надвірнянського району, він у 20 років став членом ОУН-УПА, входив до куреня "Бескид". За участь в національно-визвольній боротьбі у 1955 році був засуджений до розстрілу, який замінили на 25-річне ув’язнення. М. Зеленчук відбув у таборах Мордовії понад 16 з половиною років. Колишній хорунжий УПА у 1990 році організував і очолив Всеукраїнське братство ОУН-УПА. Через п’ять років це об’єднання було прийняте до Європейської конфедерації ветеранів Другої світової війни.
М. Зеленчук боровся за визнання державою боротьби ОУН-УПА і учасників національно-визвольних змагань.  В одному з інтерв’ю він сказав: "То не та Україна, за яку гинули наші хлопці по бункерах, палили себе, гранатами розривали, Україна не визнає нас".
Михайло Зеленчук є автором книги "В’язень на букву "ЗЕТ" (спогади учасника бойового підпілля УПА), а також етнографічних записів про звичаї і побут гуцулів.
 
Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh