У Мережі з'явилися чорні списки сурогатних матерів.
На форумах бездітні пари скаржаться, що жінки погоджувалися виносити їм дитину, але потім взяли гроші та зникли, або під час вагітності збільшують варьтість.
У списку неурядових сурмам (так на сленгу називають сурогатних матерів) скривджені замовники вказують ім'я, прізвище та телефони.
 
Ігнорують договір
 
Ціна материнства - 200-250 тис. грн, ще по 1000-3000 грн біологічні батьки віддають щомісяця (плюс ліки, походи до лікарів).
«Ольга В. (тут і далі прізвище не вказуємо з етичних причин. -Авт.) з Вінниці - шахрайка! Заздалегідь все обговорили, а після оплати проїздів, УЗД і аналізів зажадала ще грошей. До того ж в її аналізах знайшли дві інфекції, - скаржиться на форумі одна москвичка. - Ми запропонували, щоб вона пролікувалась, і за чеками ми оплатили лікування. Вона сказала, що лікуватися не буде, і зникла, не повернувши гроші».

Росіянка Карина М. пише, що українка, яка погодилася стати сурогатною мамою, ігнорувала умови договору.

«Безвідповідальна сурмама з Житомирської області - Оксана К. - виношувала двійнят і нила, що мало грошей. Вона не виходила на зв'язок, їздила на мопеді на початку вагітності, - пише вона. - Коли народилися близнюки, "виплило" багато інфекцій, які передалися їм. Я довго з дітьми пролежала у відділенні патології новонароджених».
 
"Перевіряємо мам"
 
Як сказали нам в одній зі столичних репродуктивних клінік, щоб відсіювати сурмам-шахрайок, вони, крім звичайних аналізів, проводять ще й психологічні тести. «Щоб зрозуміти, наскільки серйозно жінка підходить до питання», - говорить координатор центру Катерина. Але є й інша сторона медалі - коли біологічні батьки відмовляються від малюків з патологіями. Відмовляються від таких крихіток і сурогатні мами. «Було кілька випадків, - каже уповноважений з прав дітей при президенті Юрій Павленко. - Такі діти отримували статус сиріт , і їх відправляли в дитбудинку. У законі прописані інтереси батьків і жінок, які виношували дитину, але про права таких дітей - ні слова».
 
Шахрайство мам за замовленням
 
Як вважають експерти, сурогатні матері більш захищені законом, ніж біологічні батьки.
«Довести не так легко, що сурмама штучно зірвала вагітність. А тим більше, якщо не відразу звернулася до лікаря після викидня, - каже правозахисник Едуард Багіров. - Що стосується договору між біологічними батьками та жінкою, яка погодилася народити для них, то він у нашій країні легальний і їм можна оперувати в суді - в Україні сурогатне материнство не заборонено. Я не чув, щоб масово зверталися до суду постраждалі сторони. У 2012-му був випадок, коли сурмама зробила аборт - замовники їй недоплатили. Вони намагалися повернути гроші, які витратили на вагітність, але суд довів, що вина була обопільною».

Катерина Стулень

Інф.: vesti.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh