Обвинувачення вимагає довічного ув’язнення для міліцейського генерала Олексія Пукача, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це в четвер на судовому процесі заявили представники прокуратури. Вирок у цій справі очікують на початку наступного року. Між тим, відкритим залишається питання про замовників убивства. адвокат Валентина Теличенко, яка представляє інтереси Мирослави Гонгадзе, вважає неправильним, що прокуратура не інкримінувала Пукачу вчинення вбивства на замовлення, вказавши як мотив виконання злочинного наказу високопосадовців. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Убивці Гонгадзе пропонують довічне. Замовники можуть розслабитися?
Дмитро ШУРХАЛО, Радіо Свобода

Обвинувачення вимагає довічного ув’язнення для міліцейського генерала Олексія Пукача, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це в четвер на судовому процесі заявили представники прокуратури. Вирок у цій справі очікують на початку наступного року. Між тим, відкритим залишається питання про замовників убивства.
 
Коментуючи позицію обвинувачення, прокурор Володимир Шилов зокрема зазначив, що, крім довічного ув’язнення, запропоновано також позбавити Олексія Пукача генеральського звання. За словами прокурора, саме такий вирок буде сприйнятий суспільством.
 
Натомість адвокат Валентина Теличенко, яка представляє інтереси дружини загиблого журналіста, зазначає, що має застереження до результатів розслідування. «Я поділяю точку зору державного обвинувачення щодо міри покарання Пукачу. Але я вважаю неправильним, що прокуратура не інкримінувала йому вчинення вбивства на замовлення, вказавши як мотив виконання злочинного наказу високопосадовців», – наголошує вона.
 
До зізнань Пукача поставилися вибірково
 
За матеріалами слідства, Олексій Пукач вчинив убивство за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, якого знайшли мертвим у березі 2005 року із двома вогнепальними пораненнями в голову. Слідство дійшло висновку, що це було самогубство.

«Пукач у судовому засіданні стверджував, що це вбивство було вчинене за змовою між ним, колишнім президентом Кучмою, колишнім міністром внутрішніх справ Кравченком та тодішнім главою президентської адміністрації Литвином. Але Кравченко не допитаний, а інших високопосадовців, яких називає Пукач, суд також не допитав. Більше того, державне обвинувачення не заявляло їх як свідків», – каже Валентина Теличенко.
 
За словами адвоката, вона наголошувала на необхідності допитати Леоніда Кучму та Володимира Литвина, проте суд відхилив відповідне клопотання.
 
Між тим, політолог Володимир Фесенко припускає, що до питання про замовників вбивства журналіста правоохоронні органи за певних обставин ще можуть повернутися.
 
«У разі зміни влади в Україні, залежно від певної політичної кон’юнктури – від того, хто стане Президентом або Генеральним прокурором – думаю, що до цієї справи ще можуть повернутися», – зазначає політолог.
 
Справу за обвинуваченням генерала Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе Печерський райсуд Києва розглядає у закритому режимі від квітня 2011 року. За словами Валентини Теличенко, вирок у цій справі слід очікувати на початку наступного року.

Дмитро Шурхало, radiosvoboda.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh