Кличко має відразу до УПА?
На сайті «Української правди» з’явилася інформація під заголовком «Кличко про УПА: Вони боролися, відстоюючи інтереси України». Попри патріотичну назву, ідеї лідера партії «УДАР», відомого українського політика, зводиться до протилежного.
Уважно прочитавши текст, можна легко дійти до висновку, що людина, котра прославила Україну на цілий світ десятками блискучих перемог на боксерському ринзі, насправді не знає української історії. Більше того, знаходиться в полоні совкових уявлень про державу та націю, до котрої належить, і, як «годиться» людям із таким типом мислення, тихо ненавидить все українське.

Судіть самі. Віталій Кличко в ефірі першого російського телеканалу у програмі Володимира Познера висловився за те, що крапку у питанні визнання ветеранів Української Повстанської Армії поставить історія. Тож, на його думку, за життя ветеранів УПА визнавати не варто?

«Я вважаю, що на сьогодні нерозумно піднімати ці питання, які ведуть до напруги в українському (суспільстві)», - сказав він.

«Моя особиста думка - ці питання не треба чіпати. Треба об'єднуватися навколо цінностей, навколо нашого майбутнього. Треба будувати наше майбутнє, а не копатися в нашому минулому... Лише історія дасть об'єктивну оцінку цим діям», - додав Кличко, відповідаючи на питання, чи вважає він, що ветеранів УПА і ВВВ треба прирівняти у пільгах.

Отож, якщо це питання «не чіпати», пільги та підвищені пенсії мають отримувати виключно ветерани Радянської Армії та НКВС, котрі не боролися ні за яку Україну, а в кращому разі (якщо виключити НКВД-истів зі списку) воювали з Гітлером, але, не забуваймо, воювали вони на боці ще більшого тирана-нелюда Сталіна.

Кличко, щоправда, не заперечує, що УПА також воювала за Україну й проти фашизму. Утім, надалі висловлює більш ніж дивні тези: «Якщо людина одягнула форму СС, тобто чітко... вона зафарбувала себе в ті кольори, в які зафарбувала себе... Ті люди, які підтримували фашизм, викликають лише негативні емоції у мене особисто, знаючи історію, я таких людей ні підтримувати, ні захищати - я ніколи не робив і не збираюся цього робити».

І до чого тут СС? Певно, йдеться про те, що велика частина вояків дивізії «Галичина» згодом перейшли в УПА. Дивізія дійсно мала префікс «СС», але не вона одна – значно більше дивізій «СС» німці сформували з росіян та представників інших народів СРСР, що бажали боротися зі Сталіним. Пізніше вони також брали участь у національно-визвольних рухах. І що, тепер кожне антисталінське підпілля має вважатися «зафарбованим».

До речі, це лише жертви радянської пропаганди досі ставлять знак рівності між національними дивізіями «СС» та нацистською організацією «СС», котра визнана злочинною на Нюрнберзькому процесі, а в Третьому Рейсі формувалася виключно з «істинних арійців» й потрапити до неї міг далеко не кожен німець. Тим більше, безглуздо ставити знак рівності між нацистами та українськими повстанцями. То чому саме «ті люди» викликають у Кличка «лише негативні емоції», а, скажімо, червоноармійці, котрі мільйонами добровільно здавалися в полон Гітлеру, поповнюючи пізніше лави Вермахту, - таких емоцій не викликають? А які емоції мають викликати так звані ветерани ВОВ, що просиділи всю війну у загороджувальних загонах або були вертухаями в радянських концтаборах? Чи відомо вам, що у наш час серед так званих ветеранів чимало людей, котрі народилися навіть після 1945 року. Це нонсенс, але подивіться закон про ветеранів. Статус кво, запропонований паном Кличком, для них та їхніх нащадків дуже зручний.

Вочевидь, йдеться про стару радянську звичку тупо поділяти людей на «наших» й «ворогів та зрадників». Тож у часи, коли навіть проросійська більшість у Верховній Раді України посилює радянську пропаганду, буквально стимулює масові покази кінофільмів про Велику Вітчизняну війну радянського та сучасного російсоко-імперського виробництва, залишити питання УПА на розсуд майбутніх поколінь означає здати національні інтереси України. Чи не так? Адже держава нині шанує й ветеранів Афганістану чи Праги, котрі й самі відверто називають себе окупантами, але «чомусь» має сумніви щодо УПА…

Вочевидь, Віталій Кличко знаходиться в полоні радянського виховання. Українці, звісно, дякують багаторазовому чемпіонові, що він виступав на світовому ринзі виключно під українським прапором. Це неоціненно для нашої держави. Та Віталій лише нещодавно почав говорити рідною мовою і судячи з того, як у нього це виходить, йому тут треба ще набути практики. Тим більше не варто висловлюватися зі складних питань історії, коли її бачення в свідомості ще не сформувалося.

P.S. На своєму сайті Віталій Кличко спробував вже пом’якшити власні вислови у Москві, наполягаючи, що його не так зрозуміли. Проте, ми все ж наголошуємо: не можна для однієї аудиторії говорити одне, для іншої – інше. Така поведінка застаріла. Її активно використовували політикани з кучмівської влади… 

Коментар Ростислава Новоженця, заступника голови Української Республіканської партії, щодо висловлювань Віталія Кличка про УПА:
 

Віталій Кличко, як і його брат Володимир, чудові спортсмени і своїми досягненнями прославляють Україну. Усе життя вони працювали над удосконаленням своєї майстерності в боксі. Провели сотні боїв. Доводилося неодноразово пропускати і удари в голову. Отримувати струс мозку та інші травми, що пов’язані з цим спортом гладіаторів. Але хто сказав, що після цього добрий боксер може стати добрим політиком?  

Кличко хизується, що вивчив німецьку і англійську мови. Ми були свідками, коли після чергової перемоги на міжнародному рингу він звернувся з подякою до вболівальників німецькою, англійською і… російською мовами. На жаль, досі В.Кличко рідко послуговується державною українською мовою, хоч саме завдяки Україні здобув лаври як спортсмена, так і політика.  


Інф. ДУХ ВОЛІ

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh