У Раді пропонують перейменувати копійку на рубль
Руський рубль з'явився на три століття раніше московської копійки.
У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає перейменування копійки на рубль.
Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олег Мусій проект закону № 2491а «Про внесення змін до деяких Законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні», проте текст документу наразі відсутній на сайті Ради.
За словами Мусія, цей законопроект розроблено з метою приведення найменування меншої частки грошової одиниці в Україні до історично обґрунтованої назви.
«З багатьох історичних джерел ми дізнаємось, що меншою частиною гривні був саме рубль. І саме рубль, а не копійка, був часткою гривні. З часу введення грошової одиниці в Україні – гривні, без історичного обґрунтування її меншу частину було названо словом копійка. Ухвалення цього проекту закону відновить історичну справедливість у застосуванні назви рубля як меншої частини грошової одиниці в Україні – гривні», – зазначає Мусій, слова якого цитує прес-служба «Блоку Петра Порошенка».
На підставі президентського указу «Про грошову реформу в Україні» від 25 серпня 1996 року в обіг введено гривню у вересні 1996 року.

Довідка:
Слово "рубль" з'явилося в давньоруських пам'ятках з XII століття. Спочатку воно не стосувалося грошової одиниці, а позначало обрубок, кляп, затичка. До XIV століття основною грошовою одиницею на Русі була гривня. Під час монголо-татарської навали (з другої половини XIII століття) срібні гривні стали ділити, рубаючи їх навпіл. Так з'явилися рублі (від слова рубати, тобто обрубок гривні).
Копійка (рос. копейка) — назва державної московської монети, введеної в обіг з 1534 р., котра становила 1/100 рубля. Спроба пустити в обіг мідну копійку за царя Олексія Михайловича була невдалою. Петро І ввів її в обіг з 1704 р. Мідну копійку карбували з перервами до 1916 р.

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh