Цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста України
Цього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради. 1 січня, Україна святкує 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери. Зазвичай, 1 січня тисячі націоналістів за традицією влаштовують смолоскипну ходу в багатьох містах по всій Україні. Треба відзначити, що оцінки Степана Бандери як у Росії, так і в Україні вкрай полярні.

Цікаво, що поняття «бандерівці», похідне від його прізвища, у Росії поступово стало загальним і застосовним до всіх українських націоналістів, незалежно від ставлення до Бандери. В Україні він користується популярністю, головним чином, серед жителів західних областей, але для багатьох українців його ім'я стало символом боротьби за незалежність України. У свою чергу, серед жителів Польщі та Росії більшість таких, що ставляться до нього вкрай негативно. Вони звинувачують його у "фашизмі", "тероризмі", "радикальному націоналізмі", що зокрема виявлялось у начебто фізичній ліквідації лідерів відмінних від ОУН(б) українських націоналістичних течій і колабораціонізмі. Саме тому УНІАН зібрав факти, чим відомий українець, ім’я якого для росіян як червоний прапор для бика. А саме: цікаві факти з біографії Бандери, його діяльність в ОУН, захоплення та деталі особистого життя, а також вбивство очільника націоналістів та пам’ять про нього в Україні XXI сторіччя.

Цікаві факти з дитинства та молодості Степана Бандери
- В дитинстві Степан був низького росту та мав слабке здоров’я, тому при вступі до «Пласту» йому відмовили і взяли тільки з третьої спроби. - В молодості він був відомий під псевдонімами “Лис”, “Степанко”, “Сірий”, “Малий” та іншими.
- Є свідчення, що він готувався до поліцейських тортур: катував себе ланцюгами, голками та щоденно обливався холодною водою. Діяльність Степана Бандери в ОУН - Бандера став керівником відділу пропаганди в ОУН у 22 роки, в 23 – став заступником крайового провідника, а в 24 – крайовим провідником.
- Провідник усе життя був прихильником збройного опору, але особисто він ніколи не був задіяний у збройному протистоянні.
- За його ініціативи було створено підпільну друкарню ОУН та хімічну лабораторію. - Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Захоплення та особисте життя Степана Бандери
- Бандера любив гру в шахи, співав у хорі та грав на гітарі і мандоліні, займався бігом, плаванням та лижним спортом, не палив і не вживав алкоголю. - Практично всі члени сім’ї Степана Бандери загинули під час війни або побували в концтаборах. Сам Степан мав трьох дітей, а його дружина Ярослава допомагала у боротьбі. Вбивство Степана Бандери та пам’ять про нього
- Вбив Бандеру 15 жовтня 1959 року у Мюнхені агент КДБ Богдан Сташинський зі спеціального пістолета-шприца. - Степан Бандера був похований 20 жовтня 1959 року у Мюнхені. Його труну засипали землею з України та покропили водою з Чорного моря, а на могилу поклали 250 вінків. - У проекті "Великі українці" Степан Бандера посів третє місце, набравши більше 260 тис. голосів українців. За деякими даними, він був лідером проекту, але результати голосування сфальсифікували.
- В 2010 році йому було посмертно присвоєне звання Героя України, а в 2011році, при режимі Віктора Януковича, рішення про присвоєння відмінене. Найвідоміші цитати Степана Бандери 
- Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний.
- Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою. - Комунізм цілком противний духові української нації.
- З москалями нема спільної мови. - Хоч які великі жертви - боротьба конечна. - Віра найбільше скріплює сили душі. - Нашим природним середовищем стало вже змагання, змістом нашого життя - боротьба.
- Революційне змагання - це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу.
- В усякій боротьбі і в усякій розумній політиці сенс полягає в тому, щоб, жертвуючи малим, частинними позиціями і вартостями, здобути головну мету. В цьому полягає всяка перемога, виграш. А пожертвувані, втрачені вартості - це ціна перемоги. Що більша мета, що тяжче змагання - то більші бувають жертви.

Смолоскипна хода на честь дня народження Степана Бандери У багатьох містах Украни щороку 1 січня проводиться смолоскипна хода на честь дня народження Степана Бандери. У Києві вперше така хода пройшла у 2007 році.  Нагадаємо, «Москаль, пам’ятай, коли ти випиваєш у новорічну ніч, ти святкуєш день народження Степана Бандери», – такий жарт набув поширення у соціальних мережах минулого року.

Інф.: acc.cv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh