Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon History

Справжня Русь. Про що бояться згадувати росіяни, - вчений

Олег Панфілов, професор: "Іван Грозний просто-напросто вкрав назву Русь. Адже Руська держава існувала ще з XIV-го століття на території нинішньої України"
Здається, що російську історію пишуть всі, кому не лінь, перебріхуючи біографії і події.
Будь-який сучасний довідник російського походження роз'яснить, що перша письмова згадка терміна грецького походження "Росія" (з однією «с») відноситься до середини Х століття. У візантійських творах імператора Костянтина Порфирогенета саме так і пишеться – «Руси». Кирилицею цей топонім вперше був ужитий у 1387 році. В російській Вікіпедії написано, що мовляв «у XV—XVI століттях назва «Рос(с)ия» закріпилося за руськими землями, які не увійшли до складу Польщі та Литви і були об'єднані в єдину державу під керівництвом Московського князівства».
 

Українці мають відкрити для себе ім'я Євгена Чикаленка - видатного борця за нашу державу, - письменник

КУМИР УКРАЇНЦІВ ДІД ЧИКАЛЕНКО
  Олександр Горобець, журналіст, письменник: В останній день минулого, 2016-го року, вимережив я статтю-роздум про те, хто, на мій погляд мав би зайняти головний постамент пам’ятника в центрі Києва – навпроти Бессарабки, де десятиліттями в червоному граніті цвів московітський варвар і головний убивця наших співплемінників Владімір Ленін. Однією з моїх приватних кандидатур на цей святошний приміст був славний українець, подвижник багатьох демократичних процесів в Україні у кінці дев’ятнадцятого і на початку двадцятого століть, великий меценат і друг Михайла Коцюбинського, багатьох інших письменників-демократів, журналістів, Симона Петлюри, Сергія Єфремова, зокрема - Євген Харламович  Чикаленко (1861 – 1929 р.р).
 

УПА боролася проти двох жахливих режимів одночасно, - журналіст

Вся правда про Романа Шухевича
У Києві тепер є проспект Романа Шухевича, керівника Української Повстанської Армії. І нема проспекту кривавого радянського ката-генерала Ватутіна – власне, інших генералів під час Другої Світової у Сталіна просто не могло бути.
Того самого, який поклав сотні тисяч "чорносвитників" та солдатів Червоної армії на Букринському плацдармі під час першого невдалого штурму Києва, - пише Богдан Буткевич для "Еспресо".
 

Гоніння на Висоцького з 9 червня 1968 року мали на меті остаточно знищити його як поета та виконавця

9 червня 1968 року в газеті "Советская Россия" вийшла стаття під назвою "Про що співає Висоцький"
Цей день став одним із найважчих у житті Володимира Висоцького. Він і до того не був обласканий  властями і не мав офіційного визнання як поет і виконавець.
 

Історик розповів про 22 війни Росії з Україною (ВІДЕО)

Історія протистояння України з Росією та етносами, що населяли їхні території сягає своїм корінням ще в часи Київської Русі
22 війни: Відколи Росія воює з Україною,- Олексадр Палій.
"Історично я нарахував 22 війни між Україною та Росією, і між етносом українським та етносом, який був ключовим на території Росії. Це починаючи з часів князя Святослава Хороброго. Святослав і його син Володимир Великий ходили на ті території і накладали на них данину", - розповів він.
Також він звернув увагу на назву топонімів з тих часів.
"Там і зараз у багатьох місцях є повтори назв наших річок і наших територій. Там є річка Трубіж, у Рязані Пучай-ріка. Це наша Почайна. Це князі приїжджали в це фіно-угорське середовище і починали упорядковувати свій ландшафт. І ось з Почайни виходить Пучай-ріка", - зазначив він.
 

Як 25 років тому відбулась історична передача повноважень від УНР сучасній Україні (+ВІДЕО)

Останній Президент УНР в екзилі Микола Плав'юк (1925-2012) став ключовою фігурою цієї епохальної події
22 серпня цього року виповниться 25 років урочистої передачі повноважень сучасній Україні від Української Народної Республіки.
Стихли лайнерові двигуни. У кругле віконце видно, як підвозять трап до виходу з літака. Стюардеса англійською й українською сповістила, що мандрівники прибули до київського летовища "Бориспіль", і попрохала, аби, не поспішаючи і даючи дорогу тим, хто сидів ближче до виходу, пасажири готувалися ступити на київську землю...
Микола і Ярослава Плав'юки не поспішали. Серця їхні билися сильно і напружено - від хвилювання.
 

Вийде друком новий комікс про добу УНР у жанрі альтернативної історії (ВІДЕО)

Що було б, якби Україна у 1918-му відстояла свою незалежність від Росії?
Друком виходить патріотичний комікс "Воля". Це так звана альтернативна історія. Що було б, якби нам все вдалося під час перших визвольних змагань. Що було якби не було зради і і взаємопоборення у війні Росії проти України (УНР) у 1917-1921 роках. Автори коміксу вважають, що Україна стала б регіональним лідером і разом із цивілізованим світом почала боротися б із всесвітнім злом - Червоною армією.
На полицях книжкових крамниць видання з'явиться у травні цього року.
 

Незалежна Українська держава у формі УНР отримала міжнародне визнання під жовто-блакитним прапором (інфографіка)

Історія еволюції державного прапора України. Інфографіка
Невід'ємним атрибутом будь-якої країни є державний прапор. Національним символом неподільної, унітарної та суверенної України визнано блакитно-жовте полотнище. Однак, наш прапор не завжди мав такий вигляд. Незалежна Українська держава у формі УНР була проголошена під жовто-блакитним прапором.
Еволюція прапора відображає багатовікові процеси розвитку України як держави, а українців – як нації, що відбулася.
 

Русь як держава із столицею Києвом отримала міжнародне визнання у 860-му році!

Повертаймось до витоків! У столиці пропонують встановити пам'ятник найпершому київському князю Аскольду
Саме за Аскольда Київське князівство отримало міжнародне визнання.
"У Києві було багато князів. Але найпершим є Аскольд (правив у 860-874 роках) - перший київський князь-християнин, який був засновником нашої держави - Русі", - говориться в тексті петиції, розміщеної на сайті Київської міської ради.
 

У Києві реконструювали навалу монголо-татар у 1240 році (ВІДЕО)

Кияни завдали нищівних втрат ворогу зі Сходу
У Києві реконструювали навалу монголо-татар у 1240 році. Любителі старовини відтворили одну з найбільших битв часів Київської Русі. Кияни тоді, хоч і програли, однак зуміли завдати нищівних втрат ворогу зі Сходу і не дати йому просунутися далі в Європу. Про це йшлося у сюжеті випуску ТСН.12:00 за 12 грудня 2016 року:
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3700
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня14838
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця114548
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24137230