Наталя Дзюбенко-Мейс: Доки Україна пам’ятатиме про своїх убієнних голодом синів і дочок, вона згадуватиме і Джеймса
"Я не народився в Україні, мої предки ходили по інших краях, але ті, хто мене знає, знають, що я витратив забагато років і зусиль, займаючись Україною, щоб сьогодні залишатися осторонь тих загрозливих процесів, які я спостерігаю тут" - це Джеймс Мейс
Навіть вічність, або те, що ми називаємо людською пам’яттю, прагне облаштувати свої пенати з певним комфортом. Стираються дрібниці, деталі, які не вміщаються в усталені рамки, стираються індивідуальність, людська теплота образів, відбувається певне перегрупування смислів і канонів, та по суті химерна сяйлива ріка людської пам’яті ніколи не виходить зі своїх берегів
"Алло, що у вас тут горить?". Моторошна розмова диспетчерів Чорнобильської АЕС
Від моменту найбільшої ядерної катастрофи в історії людства минуло 33 роки. Радіо Свобода пригадує, про що у ніч аварії спілкувалися диспетчери. На аудіозаписі – переговори операторів Центрального пункту пожежного зв'язку, воєнізованої пожежної частини ЧАЕС, диспетчерів селищ Іванків та Поліське, а також керівництва пожежної охорони станції.
Прем'єра серіалу запланована на 6 травня
Американський кабельний телеканал HBO показав перший трейлер міні-серіалу "Чорнобиль", створеного на основі реальних подій квітня 1986 року.
Очікується, що в стрічці йтиметься про перші дні після вибуху реактора на ЧАЕС. Головні герої спробують пояснити, чому сталася катастрофа, передають "Патріоти України".
У серіалі також покажуть евакуацію жителів Прип'яті та хід рятувальної операції. Зйомки проходили в квітні-травні 2018-го у Вільнюсі, а в червні того ж року - в Києві.
 Відновлення національної пам’яті – це не лише відкриття незнаних, забутих чи раніше заборонених сторінок минулого. Це і їх суттєве переосмислення.
Саме це відбувається нині із подією, що сталася 29 січня 1918 року.
Пам’ять про Крути повернулася в Україну із відновленням незалежності в 1991-му. Але протягом двох десятиліть бій згадували як трагедію чи навіть поразку. Оборонці станції загинули, більшовики продовжили наступ на Київ. Ось що говорили про Крути.
У пошуках зниклих скарбів української нації
Корону Богдана Хмельницького та інші українські національні реліквії було вкрадено російськими спецслужбами.
У новій документально-історичній стрічці команда проекту шукає гетьманські клейноди, що підтверджують українську державність, і спростовує деякі роками нав'язані міфи про козаків. Одна з реліквій, яка зникла з України - серце Гетьмана Кирила Розумовського. Під час його похорону було проведено унікальне таїнство з обмеженим колом посвячених. З тіла забрали серце. У фільмі-розслідуванні телеканалу 1+1 "Скарби нації" Акім Галімов разом з прямим нащадком Гетьмана - графом Грегором Розумовським - спробує знайти цю та інші українські реліквії і повернути їх на місце.
Про "маяки" історії і шлях у майбутнє
100-річчя Злуки — проект внутрішньо української інтеграції.
Вступаючи в рік 2019-й, "День" пропонує визначитись: які ювілейні події цього року є для нас найважливішими. При цьому можна не виокремлювати якусь одну конкретну «знакову» дату, але намітити одразу декілька «віх», які можуть бути «маяками» історії, векторами у майбутнє.
Цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста України
Цього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради. 1 січня, Україна святкує 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери. Зазвичай, 1 січня тисячі націоналістів за традицією влаштовують смолоскипну ходу в багатьох містах по всій Україні. Треба відзначити, що оцінки Степана Бандери як у Росії, так і в Україні вкрай полярні.
Рік 1686-й: із Константинополя до Москви
Чому й за яких обставин 332 роки тому таке рішення було прийняте.
У 1924 році патріарх Константинопольський Григорій VII у томосі про дарування автокефалії Польській православній церкві написав: "Перше відокремлення від Нашого Престолу Київської Митрополії і Православних Митрополій Литви та Польщі, залежних від неї, а також приєднання їх до Святої Московської Церкви відбулося не за приписами канонічних правил, також не було дотримане все те, що було встановлене стосовно повної церковної автономії Київського Митрополита,
Доступною мовою про 700-літнє правління Рюриковичів
Усім відомо, що правителі Київської Русі належали до династії Рюриковичів. Ми знаємо їхні імена та діяння. Але яким було їхнє походження? Який сенс варто чи не варто вкладати у поняття "династія Рюриковичів"? Зрештою, як вони самі себе називали та сприймали? Одне слово, хто вони? Ці питання здавна викликають бурхливі дебати, стають предметом історичних маніпуляцій та зачіпають тонкі струни патріотичних почуттів кількох східноєвропейських націй. І саме цим питанням було присвячено лекцію "Рюриковичі: хто вони насправді?".
УНР тоді вперше закондавчо закріпила права національних меншин
Цього дня 1917 року на засіданні Малої ради був оприлюднений ІІІ Універсал Української Центральної Ради, де проголошувалося створення Української Народної Республіки (УНР).
Відповідно до ІІІ Універсалу, верховним законодавчим органом УНР залишалась Українська Центральна Рада, до складу якої входили і представники національних меншин України.
|
|