Микола Лемик змусив увесь світ привернути увагу до трагедії українського народу
"100 років тому, 4 квітня 1915 року, народився патріот, який через 18 років помстився за свій народ. З револьвером у руках, на львівській вулиці, одним влучним пострілом він відплатив ворогам за страждання і смерті українців на сході.
Мова про Миколу Лемика.

У 18 років, осіннього дня 1933, цей галицький хлопчина заходить в управління радянського консульства і зі словами "Це тобі від Організації українських націоналістів — за муки і смерть наших братів та сестер, за голод в Україні, за всі знущання…" одним пострілом в голову вбиває Андрія Майлова, радянського чекіста, який приїхав до Львова з Москви за особистим розпорядженням Сталіна. Після виконаної справи з чистою совістю Лемик сів і чекав приїзду польських жандармів, яким здався без опору з єдиною метою – пояснити на суді мотиви свого вчинку. А мотивом була помста радянському режиму в особі його представника у консульстві за Голодомор.
Звук пострілу Лемика, статного, світловолосого, синьоокого українського патріота, з життєрадісною посмішкою на обличчі, змусив весь світ відкрити очі на трагедію українського народу.
Європа має дивну історичну звичку «не помічати» того, чого помічати не хоче. Може, чекає нових лемиків?"

Євген Шевченко
Інф. із сторінки автора у Facebook

Також по темі: На Львівщині відзначили 100-річчя від дня народження Миколи Лемика - читайте ТУТ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh