"Соціальна дистанція тут у крові"
У шведів-індивідуалістів соціальна дистанція в крові, розповідає НВ українка, яка живе сім років у Швеції.
Тут жартують: коли ж ми нарешті забудемо про півтораметрову дистанцію, необхідну при COVID-19, і повернемося до улюбленої відстані 5 м один від одного.

Моє перше враження про Швецію і Стокгольм — це повітря. Він пахне свіжістю, тут дуже чисто, що особливо помітно після Києва. До екології та сортування сміття шведи давно ставляться дбайливо і ретельно, і результат очевидний.

Шведи дуже індивідуалістичні та поважають приватний простір — і свій, і інших людей. Куди б ти не зайшов, люди намагаються тримати дистанцію один від одного, а коли вибирають місце у громадському транспорті, кожен прагне сісти на відстань максимально віддалено від інших. Мої друзі шведи кажуть, що відстань, максимально віддалену від інших, її співвітчизники прораховують автоматично. І під час карантину тут з’явився жарт: «Коли ж ми нарешті забудемо про півтораметрову дистанцію, необхідну при COVID-19, і повернемося до улюбленої відстані 5 м один від одного».

Цінується приватність не тільки фізична, а й соціальна. Шведи ніколи не ставитимуть тобі запитань, які вважаються приватними. Тут не прийнято говорити з колегами і знайомими про життєві труднощі, проблеми зі здоров’ям або іншу занадто особисту інформацію.

Ірина Гнатенко
живе у Стокгольмі сім років, працює менеджеркою у консалтинговій компанії

Інф.: life.nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh