Вода - найпростіша та звична речовина на планеті.
Однак, в той же час вода зберігає в собі безліч загадок. Її досі продовжують досліджувати вчені, знаходячи все більше цікавих даних.
Зокрема, за даними ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. Усього в дослідженні свіжої природної води брало участь 122 країни. При цьому 1 мільярд людей по всьому світу взагалі не має доступу до безпечної води.

Факт другий: лід швидше отримати з гарячої води
 
Яка вода швидше перетвориться на лід: гаряча або холодна? Якщо міркувати логічно, то, звичайно, холодна. Адже гарячої потрібно спочатку охолонути, а потім вже замерзнути, а от холодної остигати не потрібно. Однак досліди показують, що в лід швидше перетворюється саме гаряча вода.
Точної відповіді на запитання, чому все-таки гаряча вода замерзає швидше холодної, до цих пір не існує. Можливо, справа в різниці в переохолодженні, випаровуванні, утворенні льоду, конвекції, або причина у впливі розріджених газів на гарячу і холодну воду.
 
Факт третій: у води більше 3 станів
 
Ще зі школи всі знають, що у води є 3 агрегатних стани: рідке, тверде й газоподібне. Проте вчені виділяють 5 різних станів води в рідкому вигляді і 14 станів в замерзлому вигляді.
 
Факт четвертий: вода як скло 
 
Що буде, якщо взяти замерзлу чисту воду і продовжити охолодження? З водою відбудуться чудові перетворення. При мінус 120 градусах за Цельсієм вода стає сверхв’язкой або тягучою, а при температурі нижче мінус 135 градусів вона перетворюється в “скляну” воду. “Скляна” вода – це тверда речовина, в якому відсутня кристалічна структура, як у склі.
 
Факт п’ятий: найбільше прісної води – в льодовиках
 
Де найбільше води? Відповідь здається очевидним: у Світовому океані. Проте насправді, у мантії Землі води міститься в 10-12 разів більше, ніж у Світовому океані. При цьому майже вся наявна на планеті маса води не придатна для пиття. Ми можемо пити тільки 3% води – саме стільки в нас запасів прісної води. Але навіть більша частина цих 3% недоступна, оскільки міститься в льодовиках.
 
Факт шостий: є вода, що горить
 
Існує й небезпечна вода. Так, наприклад, в Азербайджані є вода, в якій багато метану, тому вона може загорітися, якщо піднести до неї сірник. А в Сицилії в одному з озер є підводні джерела кислоти, які отруюють всю воду в цій водоймі.
 
Факт сьомий: білок у воді
 
Морська вода – дуже поживна субстанція. В 1 куб. см такої води міститься 1,5 г білка і інших речовин. Вчені вважають, що один тільки Атлантичний океан за своєю поживністю оцінюється в 20 тис. врожаїв, які збирають за рік по всій суші.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh