Фізичний контакт може значно поліпшити самопочуття і стан здоров'я літніх людей, встановили вчені з Великої Британії
Частіше беріть за руки своїх близьких.
Такий висновок зробила незалежний психолог Хані Лангкастер-Джеймс за підсумками опитування більш ніж трьох тисяч чоловік, проведеного компанією ринкових досліджень OnePoll для благодійної організації Abbeyfield, пише The Daily Telegraph.

Як показало опитування, більше чверті респондентів ніколи не тримали за руку бабусю або дідуся, при цьому майже п'ята їх частина назвала саме цих померлих родичів, відповідаючи на запитання, чию руку їм хотілося би потримати найбільше. Майже половина учасників дослідження старше 55 років на те ж питання відповіли, що це був би один із померлих батьків.

Понад чверть респондентів ніколи не тримали за руку бабусю або дідуся

За словами Лангкастер-Джеймс, це свідчить про те, що багато людей недооцінюють важливість фізичного контакту з людьми похилого віку. Як пояснила психолог, для молодих людей триматися за руки - як правило, прояв романтичних відносин. Така установка заважає їм узяти за руку літнього родича.

У той же час, цей елементарний фізичний контакт значно підвищує фізичне та емоційне благополуччя літніх людей, допомагаючи їм уникнути відчуття соціальної ізоляції і власної непотрібності. Це, у свою чергу, знижує ризик розвитку депресії, ускладнює перебіг інших захворювань і вимагає прийому додаткових, найчастіше досить токсичних ліків.

На підставі отриманих даних учені порекомендували всім людям при першій-ліпшій можливості брати за руки своїх літніх родичів і знайомих.

Інф.: onauke.info

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh