У столиці відкрито Міжнародне бюро спостережень за парламентськими виборами в Україні. Офіс відкрито за сприяння Канадсько-Української Фундації та підтримки ряду міжнародних установ та громадських організацій. Місія буде співпрацювати з ОБСЄ, Парламентською Асамблеєю Ради Європи, з ЄС та неурядовими громадськими організаціями, зокрема, з рухом «Чесно».
Бюро раз на два тижні звітуватиме про хід кампанії під зеленими, жовтими чи червоними заголовками новин. Зелений заголовок – процес іде чесно, червоний – недемократично.

 
На відкритті були присутні голова Фундації Богдан Оніщук, Посол Канади в Україні Трой Лулашник, представники посольств США, Німеччини, Польщі, Нідерландів, ОБСЄ та представники громадських організацій
 
За словами голови КУФ Богдана Оніщука, це буде вже 6-а спостережна місія, яка буде довгостроковою. Головна задача – спостерігати за виборчим процесом, відслідковувати, чи є тиск на медіа, чи для всіх кандидатів є ріні можливості вести кампанію, чи буде процес голосування чесним.
 
Місія буде співпрацювати з ОБСЄ, Парламентською Асамблеєю Ради Європи, з ЄС та неурядовими громадськими організаціями, зокрема, з рухом «Чесно».
 
Бюро раз на два тижні звітуватиме про хід кампанії під зеленими, жовтими чи червоними заголовками новин. Зелений заголовок – процес іде чесно, червоний – недемократично.
 
«Планується залучити 1000 спостерігачів – 500 від Канади, 500 – від Фундації», - каже голова КУФ.
 
Також Богдан Оніщук негативно оцінив закон про мовну політику, зазначивши, що він викривляє ситуацію з російською мовою, адже ані росіян, ані інших етнічних меншин ніхто не дискримінує, тим паче російська мова фактично є головною мовою бізнесу і вулиці.
 
В свою чергу, заступник голови ГО «Українська справа» Олексій Кляшторний зазначив, що «Українська справа» започатковує Українську спостережну ініціативу для моніторингу виборчого процесу. Вона також буде співпрацювати з бюро під час виборів.   

І
нф. Український погляд

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh