Українці примусять владу їх слухати і виконувати їхню волю
Що показали позачергові вибори до Верховної Ради України?
10 місяців для історії – це миттєвість. І вона не дає суспільству зорієнтуватись у швидкоплинних процесах, які відбуваються після зміни політичної ситуації з приходом нових керманичів, тим більше – тимчасових. Саме так визначився український народ щодо деяких учасників виборчих перегонів, які тепер відійдуть якщо не в небуття, то на задній план.

Є багато чинників, які вплинули на волевиявлення українців щодо тих чи інших політиків і політичних сил, які вони уособлюють. Але хочу наголосити: українці вже не летять стрімголов за обіцянками і закликами. Вони, як і притаманно поміркованим людям, роблять свій вибір обережно (можливо, і зі шкодою для себе), з оглядкою назад.
І потрібно не мало часу (можливо, декілька років), щоб вони усвідомили і зрозуміли ситуацію, яка склалася  в державі після Революції Гідності.
Надто тяжкий тягар ліг на їхні плечі за часів правління бандитів, і вони ще не змогли відійти від інерції, від тих правил, за якими їх заставляли жити. З урахуванням цієї інертності, остраху різких змін, нав’язуваної через ЗМІ всілякої "беліберди", маячні, можна вважати, що їх вибір відбувся не за революційним, а за еволюційним принципом.

Зрозуміло, що такий результат виборів подобається не всім. Більше задоволених має бути серед представників колишньої влади. Дехто з них зумів знову пробратися до Верховної Ради. Закон про люстрацію їм не завадив. Напевно, люструвати їх повинен сам народ, не зважаючи на те, що вони отримають депутатські мандати.

Незадоволеними є націоналісти, які складали основу Революції Гідності, представники яких гинули і проливали свою кров за знищення антиукраїнського режиму. ВО «Свобода», Правий Сектор і багато мажоритарників, що виражають національну ідеологію і є її носіями, не потрапили до Верховної Ради і будуть змушені формувати дієві структури для захисту в Україні українського середовища і боротися з проявами антиукраїнської політики за утвердження української мови, української культури, українського інформаційного простору. І якщо влада буде намагатися ті здобутки, які «Свобода» завоювала в минулому парламенті (персональне голосування, виступи українською мовою, дотримання Конституції, законів і регламенту), то владі буде нелегко і дуже некомфортно, що неминуче призведе до її падіння.

Українці не дадуть більше нікому узурпувати владу в державі. Вони примусять владу їх слухати і виконувати їх волю. Для цього, можливо. буде створений альтернативний парламент (не тіньовий, а справді народний парламент), якщо Президент, Верховна Рада, Уряд не зроблять реальних кроків по зміні системи влади в Україні. Тому влада повинна насамперед виконати вимоги Майдану:
- докорінно реформувати судову систему і посадити до в’язниці кілька десятків суддів за скоєні ними злочини;
- провести не фіктивну, а фундаментальну люстрацію і притягнути до відповідальності всіх злочинців і порушників законів;
- забезпечити зміну системи влади, при якій Український народ буде владою, а чиновники виконуватимуть його волю.

Влада повинна усвідомити, що вона під пильним оком народу і будь-яке окозамилювання з її боку не пройде.

Вибори також показали, що Президент Порошенко за свою діяльність – на межі фолу, а його речники лише дратують суспільство. Порошенку потрібно навести порядок у своїх структурах і надто активних та амбітних персон опустити на землю.

Гратись у демократію з Українським народом і зверхньо усміхатися й ухмилятися над його волею дуже небезпечно. Президенту необхідно вивчити напам’ять 5-ту статтю Конституції і заставити всіх її знати та керуватися у своїй роботі, і не повторювати помилок попередників.

Голова «Української Національної Ради»    Юрій Пальчуковський,
для "Волі народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh