Програма опозиції повинна бути не «манком» для виборця, а реальною Програмою дій
 Інф. та фото Волі народу

12 червня у Києві відбулося чергове засідання круглого столу з громадського обговорення передвиборної програми об’єднаної опозиції. Розглядався розділ програми: «Чесна влада: відповідальність, прозорість, підзвітність».
Багато учасників круглого столу у своїх виступах схвалювали програму, висловлюючи окремі зауваження до її тексту.
Проте, в окремих виступах прозвучала різка критика програми. Так, незалежний політичний експерт Михайло РОЛЬ наголосив, що в програмі об’єднаної опозиції є набір патерналістських гасел і відсутня стратегія зміни системи влади.  
На думку експерта, у програмі має бути виписане найголовніше: механізм утвердження реального народовладдя на основі 5 ст. Конституції України.

Аналогічну думку під час обговорення висловив народний депутат України 2-го та 4-го скликання Вітор МУСІЯКА: «Опозиція у своїй програмі повинна чітко заявити, що щиро прагне повернути владу народові». Він також піддав критиці еклектичність запропонованої програми.

Учасники обговорення піддали сумніву результативність таких «круглих столів», які мало сприятимуть вдосконаленню програми. Цю програму варто було б із самого початку розробляти системно із залученням усього зацікавленого громадсько-політичного активу та експертного середовища. Адже народ хоче почути зрозумілу відповідь на головне запитання: «Що зробить опозиція після приходу до влади для утвердження демократії і гарантування дотримання Конституції та законів України?». Тому обговорюваний документ повинен стати не «манком» для виборця, а реальною Програмою дій.
 
Модератори круглого столу, народні депутати України Остап СЕМЕРАК та Сергій МІЩЕНКО запевнили, що всі думки учасників круглого столу будуть враховані в остаточному, доопрацьованому тексті програми об’єднаної опозиції. Депутати повідомили, що всього заплановано 27 таких круглих столів у всіх областях України.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh