altНевдоволені своїм місцем у списку бютівці можуть піти на вибори по мажоритарних округах і відбиратимуть голоси в опозиційних кандидатів.
Таку думку в коментарі
ТСН.ua висловив політолог Володимир Фесенко.
Фесенко також прогнозує опозиції значні проблеми через маловідомих кандидатів у мажоритарних округах.
"Кидається в очі слабкість списку кандидатів–мажоритарників. 
 Тому шансів на перемогу у них практично нема.            Це значно зменшує шанси Об'єднаної опозиції на загальну перемогу", - наголосив Фесенко.  


"Перше, що кидається в очі - це наявність у першій п'ятірці двох опозиційних лідерів, які зараз знаходяться у в'язниці - Тимошенко й Луценка. Проте, такий варіант прогнозувався, очікувався. Їхнє включення і список, це політтехнологічний крок. Така своєрідна політологічна бомба на першому етапі виборчої кампанії, яка має вибухнути, створити резонансну конфліктну подію, знову нагадати про долю своїх лідерів. Після цього список буде коригуватися. Тому у другій версії у ньому вже не буде Тимошенко й Луценка. Будуть виконані всі формально-правові вимоги ЦВК", - зазначив керівник Центру політичного аналізу "Пента".

"Друга обставина, це той факт, що прохідна частина списку сформована на паритетних умовах. Майже половина представників списку складають люди Яценюка, Фронту змін, молодші партнери Об'єднаної опозиції - Гриценко, Тарасюк, дружина Луценка. Врешті-решт для фракції БЮТ-Б залишилася лише половина місць у прохідній частині списку. А це означає, що більша частина фракції немає навіть теоретичних шансів стати депутатом. Деякі відомі бютівці, старі партнери Юлії Тимошенко отримали низькі місця. Такі відомі фігури як Шкіль, Волинець опинилися на задвірках списку. Це викликає багато образ, з'явились чимало незадоволених. Деякі вже публічно демонструють незадоволення, дехто вийшов з фракції. Питання лише у масштабах цього конфлікту і формах його проявлення. Навряд це якось вплине на їхній рейтинг, але політичні та іміджеві проблеми складе. Створить певну політично-психологічну напругу в опозиційному таборі", - зауважив політолог.

Фесенко також прогнозує опозиції значні проблеми через маловідомих кандидатів у мажоритарних округах.
"Кидається в очі слабкість списку кандидатів–мажоритарників. Лише по Києві і Галичині є більш-менш відомі фігури. По Галичині посилить опозиційний список наявність кандидатів від ВО Свобода. Всі спостерігачі відзначають, що абсолютна більшість кандидатів від опозиції по мажоритарних округах люди маловідомі. Тому шансів на перемогу у них практично нема. Спрацьовує ще той чинник, що у більшості цих людей немає ресурсу для проведення серйозної, потужної виборчої кампанії. Це значно зменшує шанси Об'єднаної опозиції на загальну перемогу", - наголосив Фесенко.

Політолог не виключив, що значна частина тих, хто не отримав прохідного місця у списку, піде на вибори з іншими силами.
"Думаю, що зараз часина людей веде переговори. Хтось буде балотуватися і по списках інших партій. Хтось буде домовлятися з Кличком, хтось з Королевською. Для Королевської це шанс. Вона може створити власну депутатську групу в Раді з цих незадоволених. Дехто піде на округи. Але вже статусі незалежних кандидатів, а це додатковий ризик для опозиції. Оскільки опозиційні кандидати будуть конкурувати між собою. Тому цей статус кандидата від об'єднаної опозиції в деяких округах може втратити свою вагу", - підкреслив експерт.    


Інф. ТСН.ua 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh