Фінансовим пірамідам видаватимуть ліцензії
Українцям збільшили ризик потрапити до рук фінансових пірамід. Довести, що компанія не є мильною бульбашкою, буде складніше, - пишуть "Вести".
Верховний суд України змінив своє ставлення до компаній-адміністраторів, що займаються покупками в групах. Він затвердив рішення, за яким більше не вважає їх фінансовими пірамідами, якщо вони отримали ліцензію на свою діяльність. "ЗСУ змінив своє попереднє рішення, в якому говорив, що покупки в групах - це пірамідальна схема, оскільки залучення нових клієнтів відбувається за рахунок коштів старих пайовиків. Тепер же у Верховного суду нова позиція: якщо компанія отримала ліцензію у Нацфінпослуг - це вже не фінансова піраміда", - пояснив "Вестям" старший партнер адвокатської компанії "Кравець і Партнери" Ростислав Кравець. Як повідомили "Вістям" у Нацфінпослуг, зараз ліцензію на адміністрування покупок у групах мають лише сім структур.

Покупки в групах - рекламуються як можливість робити великі придбання: об'єднуючись у спільноти, громадяни щомісяця роблять невеликі внески (3-5 тис. грн) в рахунок майбутніх квартир і машин, і у них з'являється примарний шанс їх отримати в майбутньому. Збираючи внески з безлічі людей, адміністратори роблять по одній-дві на рік купівлі авто або житла і віддають їх одному-двом пайовикам - або в порядку черги, або після проведення внутрішньої лотереї . Більшість же залишається і без грошей, і без покупки.

Формулювання Верховного суду докорінно змінює шанси потерпілих на повернення своїх коштів. «Якщо компанію називають пірамідою, то суди зобов'язані визнавати недійсними договори, підписані з клієнтами. І вимагати повернення пайовикам внесених коштів, причому в повному обсязі: якщо людина вклала в купівлю машини 25 тис. грн за п'ять місяців, то йому по суду повинні повернути всю суму», - розповів нам керуючий партнер юрфірми" Можаєв і Партнери »Михайло Можаєв.

Тепер же повернути кошти буде важко. «Після останнього рішення ВСУ, визнати недійсними договори клієнтів з компаніями, у яких є ліцензії Нацфінпослуг, і повернути гроші пайовиків буде набагато складніше (хоча я не говорив би, що абсолютно неможливо)», - резюмував Ростислав Кравець.

Інф: vesti.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh