У Києві пройшов "Українсько-Турецький агро-бізнес-форум 2016"
28 листопада 2016 року Колізей Хол Торгівельно-Промислової Палати  України (ТПП) у Києві  приймав велелюдну делегацію бізнесменів та державних чиновників із Туреччини, по-справжньому зацікавлених у швидкому і плідному розвитку економічної співпраці та у пожвавленні торгівлі, – повідомив із місця події спеціальний кореспондент громадсько-політичного порталу "Воля Народу", управляючий партнер AMGC доктор Роман Колядюк.

Відкрив захід Президент ТПП Генадій Чижиков, який нагадав мету форуму: зміцнити співпрацю і розширити можливості саме спільної міжнародної діяльності Туреччини і України.  

Вітальні промови до учасників заходу висловили:
1.    Фаік Явуз – Віце-президент Союзу Палат та Бірж Туреччини
2.    Алекс Ліссітса – Президент Українського Клубу Аграрного Бізнесу
3.    Рушет Четін – Голова Турецької Бізнес Ради
4.    Ольга Трофімцева – заступник Міністра Аграрної Політики та продовольства
5.    Махмет Даніш – заступник Міністра продовольства, сільського господарства та тваринництва

Цікаві думки та бачення, щодо перспектив відносин і співпраці висловили усі спікери.




















Фаік Явуз
, Віце-президент Союзу Палат та Бірж Туреччини (159 проектів загальним бюджетом 3 млрд. доларів за рік загалом) відзначив, що сьогодні Україна, яка володіє 1/3 світових  чорноземів, потребує технологій і фінансування, які може надати Туреччина задля співпраці на ринках третіх країн. Нова система складів у Туреччині та плани створити сільськогосподарську біржу – відкривають Українсько-Турецькому бізнесу шлях через Чорне Море на Схід.

Алекс Ліссітса, Президент Українського Клубу Аграрного Бізнесу, заявив, що аграрний бізнес України наразі став велетнем на міжнародних ринках. Повідомив у зацікавленості співпраці в галузі машинобудування сільгосптехніки і обладнання для фермерів та сімейних господарств (прим. авт.: за даними Державної служби статистики України, загальний оборот зовнішньої торгівлі України продукцією агропромислового комплексу за 9 місяців 2016 року склав 13,5 млрд дол. США).

Рушет Четін, Голова Турецької Бізнес Ради, позначив рівень співробітництва України і Туреччини, наразі (до відкриття очікуваної зони вільної торгівлі) на рівні 11%-/13% відповідно, і наголосив, що бачить перспективи у співпраці в третіх країнах.

Ольга Трофімцева, заступник Міністра Аграрної Політики та продовольства, виступала замість заявленого напередодні пана Міністра Тараса Кутового. Ольга Трофімцева відзначила реальну зацікавленість держави Україна у розвитку саме співпраці, зокрема, в галузях машинобудування, рибництва, агрокультур, тепличних господарств і насінництва. Відзначила потужність перспектив спільного проникнення в треті країни з брендованою продукцією.

Махмет Даніш, заступник Міністра продовольства, сільського господарства та тваринництва, позначив стратегічні вектори економічних прагнень розвитку стосунків Туреччина-Україна, поряд із Європейським Союзом і Російською Федерацією.

Висока зацікавленість сторін у реальному розвитку співпраці звучала з трибун в ході стислих вітальних промов, що я чув уперше на подібних заходах, а саме: швидше виголошувати виступи і вітання та переходити до саме до прямих перемовин.

Безпосередні перемовини зацікавлених сторін проходили за 50 столами другої зали Колізей Холу Торгівельно-Промислової Палати  України (ТПП) із залученням перекладачів, при необхідності. Загальна чисельність перемовників перевищувала далеко за 100 осіб (більше 70 компаній тільки з Турецької сторони). Загалом більшість бізнесменів Туреччини прагнули досягнути принципових домовленостей щодо торгівлі вже одразу і пропонували співпрацю щодо відкриття бізнесу в Україні.

Жваве живе прагматичне спілкування між бізнесменами з Української та Турецької сторін надає надії щодо реального старту нового витку співпраці між обома країнами, який, схоже, вже відбувся 28 листопада 2016 року у Києві.

Автори:
Спеціальний кореспондент ВН Роман Колядюк PhD (AMGC)
Фотографії – Дарія Захарченко (AMGC)

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh