"Ніж у спину Росії"
Литва приєдналася до скарги Польської нафтогазової компанії (PGNiG), яка подала до суду ЄС на угоду Європейської комісії з російським "Газпромом". Йдеться про угоду, оголошену ЄК у травні 2018 року. Документ стосується зловживань російського газового монополіста на ринку в Центрально-Східній Європі, повідомляють "Патріоти України".
 
Завдяки угоді "Газпром" уникнув великих фінансових штрафів. Однак рішення про домовленість розкритикували деякі країни Центрально-Східної Європи. Вони пов'язували свої надії з антимонопольним провадженням Єврокомісії, яке відкрили восени 2011 року, коли ЄС формально звинуватив "Газпром" в порушенні правил про конкуренцію
 
У підсумку, незважаючи на докази на це провадження, ЄК в ході переговорів з російським газовим монополістом підтримала пропозиції угоди, тому що "Газпром" пообіцяв змінити формули цін.
 
Після цього PGNiG оскаржила угоду в суді ЄС. Польська сторона пояснювала це тим, що Єврокомісія відкрила багато процедурних норм, а покладені на "Газпром" зобов'язання, не відповідали збиткам, які європейські компанії понесли внаслідок дій РФ.
 
У PGNiG також відзначили, що після рішення ЄК "Газпром" не припинив порушувати законодавство і надалі завищував ціни на газ для своїх споживачів у Центральній і Східній Європі.
 
Інф.: patrioty.org.ua
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh