Важливий стратегічний об'єкт може опинитися у приватних руках
Великі державні компанії-монополісти, зокрема "Укрзалізниця" і НАК "Нафтогаз України", необхідно розділити на частини і продати.
Таку думку висловив в інтерв'ю "Радіо НВ" радник Президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики і виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"Як можна зрушити" наше судно з мілини", на якій воно зараз знаходиться? Розвиток конкуренції, демонополізація економіки. Існуючі "монстри" повинні бути "вбиті" і "розчленовані". Я маю на увазі НАК "Нафтогаз", "Укрзалізницю". Ті "монстри", які є, заважають жити і дихати не дають, наприклад, Державна продовольчо-зернова корпорація, "Укрспирт" ... повинні просто піти", - зазначив Устенко.

На його думку, "Укрзалізницю" необхідно розділити і продати. "Укрзалізниця": наскільки це можливо - поділ, продаж", - заявив Устенко.

При цьому він пропонує "залишити в руках держави" "стратегічні і не дуже цікаві для бізнесу речі".

"Укрспирт", за словами Устенка, "повинен бути повністю приватизований", а в ДПЗКУ "смислового навантаження в принципі не існує".

"Я не сприймаю всі ці розмови з приводу того, що "не смійте говорити про приватизацію, коли ми знаходимося внизу піку економічного циклу". Це правда, але, по-перше, ніхто не сказав, що завтра у світі буде усміхнена ситуація для всіх ринків, і для України зокрема. Там теж є загрози і серйозні ризики. але в принципі що для нас краще? Чекати, коли ситуація на ринку стане кращою і ми тоді продамо і отримаємо більше грошей, але при цьому кілька років будемо продовжувати закривати очі на те, що вимивається наш державний ресурс?" - заявив радник Зеленського.
На відео - з 38:50:

Раніше глава АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов заявив, що компанія буде просити в уряду дозволу підвищити ціну на пасажирські квитки.

Інф.: bykvu.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh