Інформаційний день у Торгово-Промисловій Палаті України
Президентом України затверджено ратифіковану Угоду про участь України у програмі ЄС “Конкурентна спроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME 2014-2020)”.
З цієї нагоди 28 березня 2017 року Торгово-промислова палата України разом з Інститутом фізики НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (члени Консорціуму «EEN-Ukraine») провели інформаційний день для українських компаній, підприємців та підприємств стосовно питань програми COSME: що українські підприємства зможуть отримати від програми COSME після офіційної ратифікації Угоди? Які  підпрограми пропонує на 2017 рік програма COSME? Як українським компаніям та підприємствам брати участь у програмі?

Вітальне слово проголосив Євген Куруленко – керівник Проектного офісу Дирекції сприяння інвестиціям та проектної роботи ТПП України
Презентацію Програми ЄС «Конкурентна спроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME 2014-2020)» провела головний спеціаліст департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики МЕРТ України.
Про можливості участі українського бізнесу в Програмі ЄС через мережу спілкування європейських підприємств ENTERPRISE EUROPE NETWORK поділилася досвідом голова консорціуму “ENN-Ukraine» Олена Фесенко – директор Департаменту Інституту Фізики НАН України з міжнародної науков-технічної діяльності, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності.

У роботі заходу  взяли участь українські підприємці.
Як повідомив Євген Куруленко спеціальному кореспонденту ВН Роману Колядюку, угода, що набрала чинність 21 березня 2017 року, спрямована на співпрацю між 64 європейськими країнами та ще 32 країнами світу, серед яких Японія і США. Програма COSME 2014-2020 спрямована на створення нових інноваційних продуктів та послуг і має пряме фінансування проектів до 1,2 млн. Євро.
По суті Програма ЄС на платформі ENTERPRISE EUROPE NETWORK – це Інтернет-вікно у світ українського малого і середнього бізнесу для підвищення конкурентної спроможності, пошуку партнерів, інвесторів для власних проектів та міжнародного співробітництва. Не дивлячись на велику кількість бажаючих взяти участь у європейських тендерах та грантах чисельних європейських цільових програм на платформі ENN, уже три українські компанії перемогли у конкурсному відборі і отримали мільйонне фінансування у розвиток та створення інноваційних продуктів.

Компоненти Програми COSME 2014-2020:
-  Доступ до ринків (9 підпрограм)
-  Покращення умов конкурентоспроможності (11 підпрограм)
-  Формування культури ведення бізнесу (3 підпрограми)
-  Фінансування (у стадії включення для України)

Олена Фесенко повідомила, що в мережі ENN більше 2 500 000 учасників, 600 фінансових організацій та бізнесу з питань поширення технологій, 10 000 бізнес-профілів. Консорціум “ENN-Ukraine» призначений для стимулювання інноваційної активності компаній через подолання розриву між наукою та виробництвом і забезпеченням інформацією і практичними консультаціями щодо можливостей ринків для стимуляції бізнес-зв’язків та підтримки міжнародної співпраці.

Автори:
Спеціальний кореспондент ВН Роман Колядюк (AMGC)
Фотокореспондент: Дарія Захарченко (AMGC)

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh