Національний банк України (НБУ) обмежив купівлю готівкової іноземної валюти сумою еквівалентною 15 тис. грн однією людиною протягом дня.
Відповідне рішення закріплене постановою НБУ № 172, яка набула чинності 28 березня і діятиме до 1 травня 2014 року, інформує прес-служба НБУ.
У повідомленні говориться, що таке рішення прийнято з урахуванням напруженої ситуації на грошово-кредитному ринку.
 
Відзначається, що постанова № 172 передбачає збереження ряду регуляторних заходів, що діяли в межах постанови № 49, з одночасним пом'якшенням введених раніше обмежень.
 
Зокрема, скасовано заборону на купівлю інвалюти для здійснення резидентами інвестицій за кордон і для покриття частини страхових резервів страховиками.
 
Документом також скорочено термін проведення операцій з купівлі банками інвалюти за дорученням юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв.
 
Водночас, за даними НБУ, банки звільнено від обов'язку формувати і передавати в територіальні управління Нацбанку реєстри з купівлі інвалюти.
 
НБУ також спростив процедуру купівлі банком у фізичних осіб готівкової інвалюти: відтепер дозволено здійснювати таку операцію без пред'явлення документа, що посвідчує особу і без його копіювання.
 
Одночасно введено обмеження на перекази фізособами інвалюти за межі України за поточними валютними неторговельними операціями.
 
«Такі операції дозволено здійснювати на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 тис. грн на місяць. Водночас такі обмеження не поширюються на цілий ряд соціально важливих переказів, а саме: на оплату витрат на лікування за кордоном, транспортування хворих, переказів, здійснюваних у разі зміни країни проживання, пов'язаних з оплатою праці нерезидентів України та деяких інших», — зазначили в НБУ.
 
У повідомленні також говориться, що резидентам дозволено здійснювати погашення кредитів, позик (фінансової допомоги) в інвалюті за договорами у тому числі в разі укладення додаткових угод з нерезидентами не раніше терміну, передбаченого договором.
 
При цьому банкам наказано призупинити випуск нових ощадних (депозитних) сертифікатів, а погашення раніше випущених здійснювати винятково шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред'явника.
 
Як повідомляв «Ракурс», за 2013 українці переказали з-за кордону більше 8 млрд дол.
 
Інф.: ua.racurs.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh