Юрій Ситник: Жодних благ від продажу землі не буде
Про землю.
Спробуємо відкинути звиклі теми дискурсу щодо продажу землі та скористатися здоровим глуздом. Усі пригадують дифірамби, котрі на початку Незалежності співали ЗМІ благам приватизації, появі ефективного власника тощо? Чим це все закінчилося? Появою в Україні жменьки олігархів, які приХватизували все найцінніше з радянського спадку.

Варто згадати, що за цей спадок, як і за рідну землю, українці заплатили десятками мільйонів життів своїх рідних і близьких, загиблих у війнах, виморених голодоморами, знищених у таборах і тюрмах…

Сьогодні практично всі життєвоважливі галузі економіки у приватній власності, а пересічний українець блага приватизації відчуває сплачуючи все вищі та вищі тарифи на енергоносії…
Земля сільськогосподарського призначення - це практично єдиний актив, яким нині, теоретично, згідно Конституції, володіє Український народ. Саме цей колективний характер власності виключає можливість продажу земель сільськогосподарського призначення! Жодних благ від продажу землі не буде.

Візьмемо газ українського видобутку, який теж на праві власності належить Українському народові. Цього газу вистачає для побутових потреб населення, а нам його продають по «ринковій» ціні. Бо де-факто він знаходиться в руках олігархів. А коли скуплять землю, то належатиме й де-юре, як і інші корисні копалини. І тоді за вирощені на нашій землі продукти платитимемо стільки, скільки нам скажуть. Бо начебто ринок. Але й це брехня. В останній доповіді «Римського клубу» стверджується: ринкові закони не діють в епоху глобалізації, а ВВП, який начебто має підрости від відкриття ринку землі - це доволі нікчемний економічний показник.

Берімо приклад з Ізраїлю, який як і ми перебуває в стані війни, проте вся земля в цій капіталістичній країні належить державі, а земельні орендні відносини цілком задовольняють потреби так званого ринку.

Юрій Ситник, політичний оглядач, письменник
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh