Це є однією з умов виділення острову першого траншу міжнародної кредитної допомоги на суму в 10 млрд євро.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, відповідний законопроект найближчими днями буде направлений до парламенту на затвердження.
Згідно з положеннями законопроекту, власники нерухомості будуть платити від 50 євро за власність, що оцінюється за станом на 1980 в 12 500 євро, до приблизно 52 000 євро за будинки понад 3 млн євро.

У середньому, за нерухомість вартістю від 40 000 до 120 000 євро вони заплатять 305 євро, а від 170 000 до 300 000 – приблизно 1 500 євро.

Разом з тим наголошується, що новий податок є тимчасовим і його термінове ухвалення обумовлене тиском з боку міжнародних кредиторів. Це визнав офіційний представник уряду Кіпру Христос Стиліанідіс, який увечері в середу заявив, що до червня до закону будуть внесені поправки, які зроблять його «більш справедливим».

Справа в тому, що велика кількість дорогих будинків протягом багатьох років просто не реєструвалися, а їх власники мають на руках папери, що ця власність представляє собою просто земельні ділянки.

«Існують цілі райони в Лімасолі, Нікосії та Ларнаці, де будинки на мільйони євро були зведені без дозволів на будівництво», – повідомив Стиліанідіс. Він зазначив, що необхідно зібрати додаткову інформацію про подібні забудовах з тим, щоб внести поправки в новий закон.

«Ми сподіваємося, що парламент схвалить наше нинішнє пропозицію, виходячи з розуміння того, що до червня буде подано набагато справедливий податок на нерухому власність», – підкреслив він.

Інф.: newsone.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh