Фонд державного майна під час аукціону продав АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишня назва "Більшовик") за 1,429 млрд грн
Торги у межах великої приватизації відбулися 27 жовтня, повідомляє пресслужба Фонду.
"Тепер переможець протягом 10 днів повинен підписати договір купівлі-продажі і протягом 30 днів перерахувати кошти у державний бюджет. Далі розпочнеться новий етап розвитку цілого кварталу у столиці", – йдеться у повідомлені.

У Фонді додали, що за право власності на цей об’єкт боролися троє учасників, що дозволило підвищити вартість продажу об’єкта від стартових 1,389 млрд грн на 40 млн грн.

Згідно з приватизаційними умовами, новий власник має погасити заборгованості "ПКМЗ" перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (зараз борги налічують понад 500 млн грн.), виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення протягом певного терміну.

Крім цього, покупцю необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн ​​грн протягом трьох років, зберегти частину виробництва, що має потенціал, на майданчику в Києві або Жашкові, або інших виробничих потужностях в Україні.

Як пише Інтерфакс-Україна, переможцем торгів визначений ТОВ "Дженерал Коммерс". Компанія зареєстрована у Києві у 2018 році. Її керівник – Ігор Хижняк. Також в аукціоні брали участь ТОВ "Інвест Новація" Степана Черновецького та ТОВ "ДК Каскад" Віталія Хомутинніка.

ТОВ "Дженерал Коммерс" пов’язана з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Засновниками компанії є Володимир Долгополов, AB Pillar Holding (Сy) Limited та інвестфонд Ларам Сістем.

Офшорну компанію AB Pillar Holding (Сy) Limited ЗМІ неодноразово пов’язували із Хмельницьким. Вона, зокрема, фігурувала, у розслідуванні про активи бізнесмена в окупованому Криму, уточнює "НВ".

Довгополов є також засновником із часткою 9,99% компанії з управління активами "ЮДП ЕССЕТ Менеджмент". Бенефіціаром останньої в держреєстрі вказаний Богдан Кабанець, який офіційно є співзасновником кількох компаній разом з Хмельницьким, а також відомий як колишній директор центрального офісу продажів його будівельної групи UDP.  

Згодом Василь Хмельницький у коментарі Інтерфакс-Україна підтвердив, що покупцем АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ, раніше – завод "Більшовик") став консорціум інвесторів, серед яких власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова, акціонером якої є і Хмельницький.

Нагадаємо, у 2019 році бізнесмени Василь Хмельницький та Андрій Іванов оголосили про розподіл управління активами, після цього в управління Quarter Partners Іванова перейшли девелоперська компанія UDP та столичний аеропорт "Київ", хоча UFuture Хмельницького залишився мажоритарним акціонером цих компаній.

Хмельницький та Іванов були співвласниками холдингу Kyiv Investment Group (КІГ), вони також були співвласниками ліквідованого банку "Хрещатик". На початку 2015 року Хмельницький оголосив про продаж свого пакету акцій банку Іванову і вихід зі складу акціонерів банку.

У квітні 2016 року НБУ відніс банк "Хрещатик" до неплатоспроможних через недостатність ліквідності та капіталу.

У НБУ заявляли про наявність фактів, що до неплатоспроможності банк "Хрещатик" довели його акціонери. Зокрема, заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначала, що банк роками кредитував своїх акціонерів, і один із власників банку – Андрій Іванов побудував девелоперську бізнес-імперію за гроші комунальних підприємств та депозити населення. Після проведення діагностики банку з'ясувалося, що понад три чверті кредитно-інвестиційного портфеля "Хрещатика" – або близько 6 млрд грн – припадало на компанії, афілійовані з його приватними акціонерами.

Джерело:  Фонд держмайна

Інф.: biz.censor.net

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh