Янукович і Азаров ведуть Україну в економічну прірву
Так вважає відомий політик і економіст Олег Соскін. Міжнародний валютний фонд дав найгірший за всю історію прогноз зростання української економіки. Відповідну інформацію 22 квітня 2013 року опублікувало видання  Цензор.НЕТ. Згідно із публікацією, в МВФ вважають, що зростання української економіки  цьогоріч буде нульовим, - зазначає О. Соскін.
 В той же час, в уряді Азарова-Арбузова неодноразово висловлювали сподівання, що вже цього року МВФ надасть Україні новий транш фінансової допомоги. Але зрозуміло, що ніяких грошей правлячий режим не отримає, оскільки Україна ще не розрахувалася із попередніми боргами перед Міжнародним валютним фондом, які зробили помаранчева влада Ющенка-Тимошенко і біло-блакитна влада Януковича-Азарова. Так, у 2013 році уряд України  мав повернути МВФ 5,8 млрд. доларів, зокрема, передбачалося що перші транші Україна повертатиме з 30 січня по 12 лютого (1,4 млрд. доларів) і з 30 квітня по 8 травня (1,4 млрд. доларів), в сумі 2,8 млрд. Натомість, з тієї інформації, яку вдалося знайти у ЗМІ, в лютому 2013 року Україна повернула МВФ 634 млн. доларів. Іншої інформації знайти не вдається, складається враження, що уряд, Адміністрація президента, НБУ приховують від громадян інформацію, МВФ чомусь теж  не інформує про це громадськість. Відтак, хотілось би почути від Януковича, Азарова, Арбузова, Соркіна, за рахунок чого до 8 травня буде повернено другий транш в розмірі 1,4 млрд. доларів і не виплачені залишки першого траншу.
 
Очевидно, що дохідна частина державного бюджету порожня, і старі борги можуть повертатися лише за рахунок нових запозичень. Відтак, можна припустити, що кошти, отримані від розміщення 10 квітня 2013 єврооблігацій на суму 1,25 млрд. повністю підуть на те, щоб розрахуватися з Міжнародним валютним фондом. Загалом же, впродовж неповних 4 місяців 2013 року уряд Азарова-Арбузова зробив запозичень на загальну суму 58 млрд. гривень, або 7,25 млрд. доларів. Це означає, що в дохідній частині бюджету вже просто немає грошей на те, аби фінансувати всі статті видатків.
 
Скільки це можна терпіти? Чи є взагалі в Україні якісь мислячі люди, політики, мери, депутати, професори,  макроекономісти? Чому не здійснено секвестр бюджету? Скільки можна знущатися над нами? Де підприємці, капіталісти, не лихварі і компрадори, а національна буржуазія? Бо ж якщо продовжуватиметься така фінансова політика, як зараз, вони будуть просто знищені, середній клас в Україні просто перестане існувати як такий.
 
Чому ж мовчить телебачення, засоби масової інформації? Адже прогноз МВФ можна вважати оптимістичним,  оскільки насправді економічні показники свідчать про те, що варто очікувати серйозного падіння ВВП України. Вже у січні-березні 2013 року в порівнянні із аналогічним періодом 2012 року падіння промислового виробництва склало 5%.
 
Скільки можна пускати людей без освіти керувати економікою України? Чому мовчать академіки, професори, фахівці макроекономіки, фінансисти? Де парламентська опозиція? Чим займаються народні депутати в умовах, коли економіка Україна наближається до остаточної руїни? Чим в цій надзвичайно складній ситуації займається президент Янукович? Зустрічається з пенсіонерами в селах і дітьми в інтернатах, розповідає їм про соціальну та економічну політику держави.  Це свідчить про рівень Януковича. Складається враження, що він взагалі не здатний до об’єктивного аналізу економічної дійсності. Тому Янукович повинен якнайшвидше піти із займаної ним посади, він ні фахово, ні інтелектуально не здатен виконувати функції президента України.
 
Олег Соскін, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства  

Інф.: OSP-UA.INFO

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh