Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Ecology

В центрі Києва наближається екологічна катастрофа

В Совські ставки (Голосіївський район столиці) почали зливати якусь речовину з аміачним запахом
Поїхавши туди (це між Червонозоряним проспектом та вул. Кіровоградською), ми вже нікого там не застали, але відчули в повітрі якийсь отруйний запах та побачили жахливий стан озер, вода їхня забруднена і, скоріше за все, просто отруйна, на близько 100 метрів ділянки відбувається зсув грунту, пошкоджена вже асфальтна пішохідна доріжка, територія мальовничої зони відпочинку вкрита сміттям, будівельними відходами та гнилим м’ясом, - повідомляє на своїй сторінці у Facebook громадський діяч Микола Даневич.
 

Зима навесні - це лише "квіточки" глобального потепління

В квітні - зима, у січні - весна. На перший погляд, безглуздя та нісенітниця, в яку складно повірити.
Натомість на сьогодні - це вражаюча реальність, яку ми спостерігали за вікном. Чому саме так відбувається і що спонукає матінку-природу змінювати свої настрої розповіли вчені-екологи світового масштабу.
Згідно з даними кліматології останнього століття, світ "підігрівся" на 1 градус за Цельсієм, при чому 0,5 градуса потепління "досягнуто" ще до того, як емісія парникових газів внаслідок людської діяльності почала набувати якогось значення.
 

Над головною водною артерією Донбасу нависла загроза екологічної катастрофи

Підприємства Донбасу щорічно скидають у Сіверський Донець сотні мільйонів кубометрів неочищених стоків
Торік, за даними сіверсько-донецького басейнового управління, 288 підприємств скинули в басейн річки 676,4 млн м3 стоків, при цьому якесь очищення пройшла тільки половина цього обсягу, - інформує DT.UA. Основну частину шкідливих речовин Донець отримує в районі Лисичанська, і далі стан води істотно не змінюється.Від загального обсягу забруднення Донецьк і Луганськ займають 94%. Місцева влада не може перешкодити забрудненню.
 

Над Україною нависла загроза техногенної катастрофи (ВІДЕО)

Киянам та загалом всій Україні загрожує техногенна та екологічна катастрофа, якщо найближчим часом не провести реконструкцію Бортницької станції аерації - єдиної очисної споруди Києва та передмістя. "Якщо буде заражена річка Дніпро, то це вже техногенна катастрофа. У зв'язку з тим, що Київ знаходиться вище за течією, вся територія України, яка користується водою з Дніпра, потрапляє під загрозу екологічного забруднення", - підкреслює радник голови правління з інформаційної політики Київводоканалу Вікторія Яковлєва. Більше того, в Київводоканалі заявили, що відмова система загрожує повною екологічною катастрофою для всієї країни.
За словами Вікторії Яковлєвої, Бортницька станція - це три блоки очистки, які вводились до експлуатації у різні роки, із зростанням потреби Києва у воді. За її словами, на сьогодні "технічний стан БСА - критичний, а її системи вкрай зношені, тому реконструкція найближчим часом - просто необхідна". Про це зокрема свідчить, нещодавній масштабний обвал землі на території  Бортницької станції аерації (ВІДЕО).
 

Нещасна акула в київському ТЦ "Океан-Плаза" залягла на дно

Акула-мешканка ТЦ "Океан-Плаза", долею якої опікувалися екологи, таки пішла на дно. З обіду вона майже не рухається, важко дихає. Розбурхати рибину не вдалося навіть аквалангістам. Свідки кажуть, що гострозуба має нездоровий вигляд і залягла на дно. Керівництво ТЦ, у акваріумі якого тримають рибу, ситауцію поки що не коментує.
Раніше екологи неодноразово заявляли, що в тих умовах, у яких тримають акулу, їй затісно, - повідомляє ТСН.  Детальніше+ВІДЕО
 

Monument Kirov - the Most Dangerous Place In Kirovograd

altКіровоградський обласний проект “Стоп Радон” виявив найбільш небезпечне місце в Кіровограді. Це – пам’ятник Кірову. Монумент цей радіоактивний. Насправді. Найбільшу дозу радіації в місті можна отримати, знаходячись біля пам’ятника, призначаючи там побачення, катаючись на скейтборді. Бронзовий Кіров становить реальну загрозу для оточуючих.
“Влада повинна негайно прибрати пам’ятник з площі. Кіровоград уже давно отримав другу неофіційну назву – Ураноград. Потрібні конкретні кроки з вирішення ситуації, а не чергові безглузді тринькання грошей. Ситуацію потрібно міняти кардинально. Не можна допустити, щоб ми з вами, наші діти постійно знаходилися в зоні ураження.
 

Kyiv - the Dirtiest Capital in Europe

altКияни п'ють найгіршу воду в Європі. Вчені стверджують, що вода з крана небезпечна. Головними проблемами української столиці вони називають звалища і загазоване повітря, але найбільшою бідою - воду. Про це повідомляє ТСН.
Доктор хімічних наук, академік НАНУ та директор Інституту колоїдної хімії та хімії води Владислав Гончарук стверджує:
"Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості - це не викликає жодних сумнівів".
 

The Capital Is Attacked By Feces

altМикола СЛАВИНСЬКИЙ, для Волі народу

     Київ протестує, бунтує, кипить. Навіть у вихідні дні КМДА пікетують то захисники столичного Андріївського узвозу, то мешканці різних районів,  обурені незаконним будівництвом, то … А втім, це вже не сенсація, не виняткові новини, а типове явище, закономірність останнього часу, констатація глибинного неприйняття Олександра Попова та його безплідної команди.
     Як вважає Леонід ТУПЧІЄНКО, автор навчального посібника «Політологія», нинішню ситуацію в Києві та й загалом в Україні вичерпно передає точна поетична формула Івана Франка: «Дух, що тіло рве до бою». Дух сьогодні вже готовий до боротьби.

 

Ні атомній енергетиці: Німеччина подає приклад Україні

 Історичне рішення. Бундестаг відмовляється від «мирного атома»
 
Бундестаг прийняв історичне рішення. Німеччина першою серед великих індустріальних країн відмовляється від «мирного атома». Це рішення було прийнято на спеціальному засіданні більшістю голосів депутатів від партійного блоку ХДС / ХСС, партій ВДП, СДПН і «Союз90» / «зелені». Вихід ФРН з атомної енергетики буде завершено в 2022 році. За це рішення проголосували 513 парламентаріїв. 79 народних обранців висловилися проти, 8 депутатів утрималися, повідомляє ИТАР-ТАСС.
 

ЛЮДИ, ЗЕМЛЯКИ, СХАМЕНІТЬСЯ!..

Олекса ВАЩЕНКО, журналіст

Проблема кожного із нас

Мова піде про життя, точніше про виживання. Про виживання кожного з нас у своїй країні. Про виживання кожного з нас на своїй землі. І взагалі – на Землі.
 Років сімнадцять тому мені довелося побувати у Кракові. Два вихідні поспіль на Великому Ринковому майдані міста відбувався фольклорний фестиваль народних колективів усіх краківських воєводств. Десятки фольклорних гуртів з’їхалися до Кракова і на тимчасово збудованій сцені з дерева демонстрували глядачам свою майстерність. Так поляки відзначали День Кракова.
 Надвечір у неділю, після закінчення цього фольклорного фестивалю, я з колегою пішов прогулятися по Великому Ринковому майдану. Що вразило – всюди чисто, вибачте, асфальт не запльований і не закиданий непотребом, а поляки сидять собі вальяжно за столиками і попивають пиво чи каву…
 Через два тижні після цього йдемо з дружиною Хрещатиком у понеділок вранці, якраз після проведення Дня Києва на Майдані Незалежності. О, Господи! Люди! Та невже ви –  люди?! Асфальт на Хрещатику, знову вибачте, запльований, закиданий обгортками від морозива, цукерок, усюди валяються поліетиленові фляжки та фляги різних розмірів. Одне слово – свинюшник. Та такий, якого й у справжньому свинарнику десь у далекому українському селі не побачиш…
 І зробилося мені гірко. Дуже гірко. Бо саме тоді я відчув – куди нам до поляків, куди нам до Європи. Після цього я почав, можливо, занадто болісно та занадто відверто реагувати на всілякі неподобства своїх співвітчизників…

 Сидять трійко молодих дівчат на автобусно-тролейбусній зупинці і зі смаком зовсім так відверто ласують соняхом, спльовуючи лушпиння просто перед собою на асфальт. Кажу: «Дівчата, а віник у вас є?». У відповідь здивовані очі, якась незрозуміла міміка на обличчі – мовляв, і чого ти, чоловіче, до нас причепився? Кажу: «Так віник треба з собою носити, щоб підмітати після себе». Здається, не подіяло. Бо не те, що не почервоніли, а ще й хмикнули мені у відповідь.
 Інша ситуація: їду в маршрутному таксі від станції метро «Петрівка» додому. Молодий хлопець, допивши якийсь напій, викидає у двері порожню пластикову пляшку просто на тротуар зупинки «Райдужний масив». Усі пасажири вдають, що нічого не бачать і нічого поганого не сталося та мовчать. Не витримую і кажу: «Тобі ж іще жити в цьому Києві, а ти його закидаєш непотребом». Він відвернувся і промовчав. Усі пасажири знову «сором’язливо» промовчали.
 Минулої осені пішли з дружиною до березового гаю, що на масиві «Лісовий» (неподалік від магазину «Епіцентр»), і дуже пошкодували: всюди купи «шашличних відходів»: пляшки, целофанові пакети, пластикові фляги – увесь набір сучасного хімічного непотребу просто під ногами. Купами. Навіть метрів двадцять-тридцять неможливо пройти без цієї гидоти (пробачайте за не дуже пристойне слово).
 
І це там, де в лютому 1992-го для будівництва гаражів вирубали і знищили велику ділянку соснового лісу. А «керував» тоді цим лісом народний депутат України і голова (на той час) Ватутінської райради та виконкому Анатолій Мокроусов. Про цей ганебний факт я (тоді депутат  Київміськради) інформував громадськість і своїх виборців через газету «Голос України» («Варварство по-київські», публікація 11 лютого 1992 року) та «Хрещатик» («Губителі», 13 лютого 1992 року). У цих виданнях було надруковано не спростовані й дотепер фотознімки гноблення і знищення природи у столиці України. І що? А нічого, як то кажуть, з гуски вода…
 То ж я й запитую – чому так? Чому люди не захищають себе і свої життя? Чому люди не люблять самі себе? Чому вони принижують себе як людей? Чому вони не забирають після себе різне сміття?
 Уже понад вісім років мені доводиться боротися за цілісність берегів озера Малинівка (в народі – Огірок), що на території дачних ділянок так званих Воскресенських садів у Дніпровському районі Києва. Рибалю та постійно збираю сміття на берегах озера. І береги його ще відносно чисті… Чого не скажеш про інші береги озер та річок в Україні.
 І ось тепер ЗАПИТАННЯ й до наших доморощених можновладців, до політиків (бо подібне запитання я вже задавав у своїй статті співвітчизникам): чому ви зовсім не говорите про екологію? Чому ви з усіляких мітингових помаранчевих і непомаранчевих трибун ніколи не закликали: «Люди добрі, не кидайте під ноги сміття, любіть своє місто, любіть Україну і не засмічуйте її!». Ні – цього не було. Ніхто і ніколи, і під час останніх президентських виборчих кампаній, не заявляв – бережіть свою землю, не засмічуйте її, не вкорочуйте собі життя…
 І дуже добре, що в Києві нещодавно з’явилися такі білборди, як біля станції метро «Лівобережна»: «Випив напої? Кидай у смітник пластик, який забруднює світ! Період розпаду пластику в природі, за даними вчених, становить понад 100 років».


Олекса ВАЩЕНКО, журналіст
Фото автора.

 


 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3487
mod_vvisit_counterВчора4456
mod_vvisit_counterЦього тижня31586
mod_vvisit_counterМинулого тижня31298
mod_vvisit_counterЦього місяця71641
mod_vvisit_counterМинулого місяця152283
mod_vvisit_counterЗа весь час14479081