Підприємства Донбасу щорічно скидають у Сіверський Донець сотні мільйонів кубометрів неочищених стоків
Торік, за даними сіверсько-донецького басейнового управління, 288 підприємств скинули в басейн річки 676,4 млн м3 стоків, при цьому якесь очищення пройшла тільки половина цього обсягу, - інформує DT.UA. Основну частину шкідливих речовин Донець отримує в районі Лисичанська, і далі стан води істотно не змінюється.Від загального обсягу забруднення Донецьк і Луганськ займають 94%. Місцева влада не може перешкодити забрудненню.

На нараді в Донецьку, присвяченій екологічним проблемам регіону, місцеві чиновники і екологи визнали тяжке становище (на межі екологічної катастрофи) річки Сіверський Донець - основної водної артерії Донбасу, повідомляє кореспондент ZN.UA.
Як відомо, басейн річки зачіпає три області України (Харківську, Луганську і Донецьку) і дві області Російської Федерації (Бєлгородську і Ростовську).

Присутні на нараді екологи зазначили, що основне забруднення відбувається на території України, а саме - Донецької і Луганської областей. На російсько-українському кордоні (Білгород і Харків) стан річки у верхньому плині оцінюється екологами як "хороший", а ось після повернення в Росію (Донецьк і Ростов) - вже як "забруднення четвертої категорії".

Серед постачальників забруднених стоків безумовне лідерство займають вугільні шахти (109), об'єкти ЖКГ (45) та інші промислові підприємства (34). Але найдивніше не в тому, що органи влади не можуть перешкодити забрудненню, вони навіть виявилися нездатними "покарати рублем": відсоток сплати збору за спеціальне водокористування останні шість років коливається біля позначки 70%.

При цьому Сіверський Донець згадується в міждержавній угоді про охорону транскордонних водних ресурсів, підписаній у 1992 р. У листопаді 2010 р. Віктор Янукович і Дмитро Медведєв дали спільне доручення про підготовку відповідних державних програм і, в перспективі, злиття їх в єдиний міждержавний проект.

Однак учасники наради констатували, що нічого з цього не було зроблено як і раніше звучать правильні слова, не підкріплені діями. А все представлене на суд вищого керівництва країни як "державна програма" фахівці, не соромлячись, називають профанацією.

"Ми цю програму вже кілька разів коригуємо! Вийшло кілька доручень президента України, потім — спільне доручення президентів Росії та України. А державної програми як не мали, так і не маємо! Програма розрахована на 2014 р., бо у 2013-му бюджет уже був зверстаний, і через це нам відмовили. Сіверський Донець — яскравий приклад блокування доручень президента. Настав час ставити питання про відповідальність посадових осіб за невиконання цих доручень!", - заявив на нараді начальник держуправління охорони навколишнього середовища в Донецькій області Сергій Третяков.

"Повноцінної програми, яка відповідала б вимогам до документів такого роду, немає. Її не існує! Те, що знаходиться сьогодні в Мінприроди, — просто зібрання пропозицій від областей, і це навіть не компіляція", — заявив, зокрема, заступник директора з наукової роботи НДІ екологічних проблем Мінприроди Олександр Васенко.

Інф.: DT.UA

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh