Нові мешканці Дніпра шокували вчених
За останні 20 років у Дніпрі знайдено 18 нових видів риб. Однак повною несподіванкою стало виявлення піраній. І хоча випадки поодинокі, а самі хижі риби - теплолюбні, немає гарантій, що аномально тепла зима не посприяє їх поширенню...
Про це заявив Роман Новицький, кандидат біологічних наук. За його словами, були навіть випадки, коли рибалки ловили на вудку пака - різновид піраньї, яка має широкі гострі зуби.

"Характерний приклад - сонячний окунь з Північної Америки. Його випустили в Миколаївський кар'єр (Дніпропетровська обл.) у 1983 році, і з тих пір він заселився майже в усі наші водойми. Ця риба складає сильну конкуренцію аборигенним видам і призводить до їх зникнення. Було кілька випадків, коли на вудку зловили пака (різновид піраньї). Їх можна побачити в офісних акваріумах. Паки теплолюбні і загинули б з настанням зими. Але де гарантія, що черговий акваріуміст не випустить у Дніпро хижу рибку, яка у нас приживеться?", - застерігає вчений.
 
Як повідомили кореспонденту «Агравері» у прес-службі Асоціації рибалок України (АРУ), однією з проблем вітчизняних водойм є зарегулювання стоку річок і бездумна забудова та бетонування прибережних територій. За словами Олександра Чистякова, голови АРУ, за відсутністі течій і значну забрудненість у вітчизняних водоймах мутували 70% зграй риб.

«На наших берегах річок стоять мегаполіси, металургійні та хімічні гіганти. У річки потрапляють побутові та промислові стоки. Вода водосховищ нагадує таблицю Менделєєва. Також не слід забувати про забрудненості берегової природоохоронної лінії. Пластик, змитий з берегів, на дні річки розкладається десятиліттями, виділяючи при цьому канцерогени. А це - середовище проживання риби. У нездоровому середовищі не може народитися здоровий організм, тому вчені штампують докторські про мутації риб: плітка, густера, карась. На 70% зграї цих риб мутували», - сказав голова АРУ.

Пан Чистяков додав, що вода у Дніпрі поступово стає солонуватою. Вже стають масовими випадки вилову в Кременчуцькому водосховищі риби-голки, а зараз почали попадатися навіть медузи, зазначив Олександр Чистяков.

«Солоність деяких річок досягла солоності лиманів Азовського моря через те, що в них потрапляють відходи із заводів і добрива з полів, - підтверджує тенденцію Роман Новицький. - У річках з'явилися: морський оселедець, амурський чебачок, берш (волзький судак), бичок-жаба (бичок жабоголовій), тюлька. А понад 30 видів риби вже зникли: севрюга, шип, золотий карась - а його ловили ще козаки».

Інф.: ukragro.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh