Перший український сатиричний роман "Аристократ" із Вапнярки" (1979) одразу після виходу в світ став бестселером і розійшовся майже півмільйонним накладом. Серед тих, хто брав слово на презентації 7-го видання роману – Дмитро Павличко, Іван Драч, Петро Осадчук. Вони, зокрема, відзначили, що Олег Чорногуз - творчий нащадок цілої плеяди українських сатириків і гумористів: Івана Котляревського, Леся Мартовича, Миколи Гоголя, Степана Руданського, Остапа Вишні. У виступах звучала думка, що глибинне осмислення та належне визнання мудрої і багатогранної творчості Олега Чорногуза ще попереду.

Захід відбувся 29 квітня у київській книгарні "Є". Зустріч-презентацію модерував Іван Малкович.
Як і обіцяв напередодні Олег Чорногуз, під час зустрічі присутні отримали не лише тверезе сп’яніння від сміху, а й чималу порцію закуски від сатири та гумору.

Роман “Аристократ із Вапнярки”, згадує автор, свого часу навіть вилікував безнадійно хворого, після чого в тій (Хортицькій) райлікарні ввели такий предмет як “сміхотерапія”.
Безперечно, сам Олег Чорногуз є аристократом Сміху і аристократом Українського Духу.

Про книжку:
Перший український сатиричний роман "Аристократ» із Вапнярки" (1979) одразу після виходу в світ став бестселером і розійшовся майже півмільйонним накладом.
У часи так званого застою цей іскрометний, веселий, дотепний гостро-соціальний твір з виразно українським національним обличчям став радісною віддушиною для сотень тисяч читачів, які побачили в ньому гротескно-правдиве віддзеркалення тогочасної дійсності й талановите продовження гумористичних традицій Степана Руданського та Остапа Вишні.

Автор роману — найвідоміший і «найширокоформатніший» сучасний український сатирик Олег Чорногуз — зумів з великим блиском і бездоганним відчуттям стилю створити цілу галерею яскравих сатиричних типів, що уособлювали «досягнення» безлико-тоталітарної совєцької системи. Роман написано з властивою авторові іронією, читається легко й захопливо.
Для широкого кола читачів: від школярів — до академіків.

Про автора:
Олег Чорногуз — найвідоміший сучасний український письменник-сатирик, автор першого українського сатиричного роману.
Народився 15.04.1936 у селі Іванів Калинівського р-ну на Вінничині. Після закінчення Івано-Франківської с/ш № 5 вступив до Чернівецького військового училища, але згодом покинув навчання і вступив на факультет журналістики Київського університету ім. Т.Шевченка, який закінчив 1964 року.
Понад 20 років працював у журналі «Перець» — від фейлетоніста до головного редактора. Лауреат премій ім. Остапа Вишні, ім. І.Багряного, ім. О.Гончара та ін. Серед найвідоміших книг письменника: повість «Голубий апендицит» (за яку і автор, і редакція журналу «Прапор» були піддані компартійній критиці, зокрема й у московській «Правді»); книги гумору та сатири «Портрет ідеала», «Сіамський слон», «Веселі поради», «Між нами кажучи», «Сповідь старого холостяка», «Як доглядати Зевса», «Українські колобки» та ін.
Сатиричні романи: «Аристократ» із Вапнярки» (написаний 1973, опублікований 1979 р.), «Претенденти на папаху» (1983), «Вавілон на Ґудзоні» (1985), «Я хочу до моря» (1974, знятий з друку, опублікований 1989 р.), «Дари піґмеїв» (2005), «Примхи долі» (2006), «Золотий скарабей» (2007), «Ремезове болото» (2007), «Гроші з неба» (2009), «Твори» (в 2 т., 1986), «Твори» (в 7 т., 2006).

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh