Вийшла нова книга публіцистики "Свічка на вітрі" про бурхливі весну і літо у зраненій Україні
Цими днями вийшла друком книга публіцистики журналіста і письменника Олександра Горобця "Свічка на вітрі". Це гарячий клубок розмислів, логічних посилів, перших висновків щодо подій довкруги  анексії Криму і пекла, влаштованого московітами на Сході України. Це аналіз того, як офіційна державна дезінформація і брехня Кремля стали важливим елементом так званої гібридної війни. Дослідження того, як генетичні корені ординської нації лягли в підґрунтя подій, від яких здригнувся світ.
"Свічка на вітрі" - це політична есея на злобу дня, хвилюючі роздуми письменника, що називається з коліс, позаяк остання крапка в публіцистичному досліджені поставлена лише 27 серпня ц.р.

Чому саме така назва твору? Автор пояснює: нинішня Україна, як запалена свічка у буревій. Лучина для всього світу. Якщо агресор задує її, то вся планета може перетворитися в суцільний морок, бо Росія маніяка Путіна – загроза всьому живому.

У книзі багато цікавих, захоплюючих деталей і сюжетів відносно медійного висвітлення проблем російської агресії з обох сторін протиборства. Адже автор добре посвячений в ці проблеми, він - один з небагатьох українських журналістів, і, напевне, один із вітчизняних письменників, хто активно веде свій блог на російських Інтернет ресурсах: опубліковано понад двісті постів, відгуків на найбільш актуальні проблеми міждержавних взаємин. Йдеться про сайт міжнародної радіостанції "ЭХО Москвы". Одна з публікацій, яка стосувалася затримання під Краматорськом з зенітно-ракетною зброєю в багажнику журналістів московітського телеканалу Лайф Ньюс призвела до неймовірно гучного скандалу в Москві за участі найвищих чиновників Кремля і особисто В. Путіна, якому текст її показали в Пекіні, де він перебував з державним візитом. Що з цього вийшло - про це хвилююча розповідь у книзі.

Як реагують на вихід книжки публіцистики читачі, видно хоча б із запису в Фейсбуці, зроблений відомим юристом, кандидатом юридичних наук,  автором багатьох публікацій у пресі Анною Маляр.
    Про широту порушених автором проблем, можна судити і з таких подій.
    Є у творі розділ, який озаглавлений «Де нам узяти українську Саманту Пауер?» Це прикметна розповідь про блискучу американську журналістську, нині посла США в Раді Безпеки ООН, яка на очах всього світу по-бойовому, високоінтелігентно  і ефективно відстоює інтереси України від нападок кадебістського вихованця, постпреда РФ в Нью-Йорку В. Чуркіна, зриває всі потуги Кремля спотворити суть проблем війни на Сході України і в Криму. Однак Олександр Горобець не заспокоївся тим, що лише написав про пані Саманту в своїй книзі. Він звернувся до Міністерства закордонних справ України допомогти йому передати публіцистичний трактат героїні розповіді з перекладом статті. До справи підключилися колишній міністр зовнішньополітичного відомства Андрій Дещиця і керівник управління преси та зв’язків з громадськістю МЗС Євген Перебийніс. Дипломатичною поштою книга з жовто-блакитною стрічкою для Саманти Пауер уже відправлена за кордон. Домовлено, що представник України  в ООН Юрій Сергєєв вручить її бойовій захисниці інтересів нашої держави на міжнародній арені.

  Ще дві книжки у понеділок по обіді, 13 жовтня ц.р., відлітають до Москви. Одну з них, мій добрий приятель, відомий київський юрист Віктор Чевгуз вручить матері української заручниці московітів Надії Савченко, яка з ним підніметься на борт літака до білокам’яної, а іншу Віктор Степанович спробує передати в Москві самій мужній льотчиці. Втім, про все по порядку…

Віктор Степанович Чевгуз, кандидат юридичних наук, відомий столичний адвокат. Тиждень тому я вручив йому примірник літературної новинки для прочитання. У четвер увечері, 9-го жовтня, зателефонував дізнатися чи зможе він, як заявляв мені раніше, виступити на обговорені мого твору, і враз вияснилося, що в понеділок увечері, коли у Національній спілці письменників  України буде презентація книжки «Свічка на вітрі», пан Чевгуз уже перебуватиме в Москві. Віктору Степановичу якраз перед моїм дзвінком привезли квитки на літак. Українська сторона визначилася нарешті з українським адвокатом для Надії Савченко. І ним став саме Віктор Чевгуз. Він уже навіть встиг домовитись про зустріч у наступний понеділок з російським слідчим нашого офіцера. Вдалося зробити й заявку у Москві на зустріч відважної льотчиці з матір’ю. Тому до Москви з Віктором Чевгузом відлітає і мати Надії. Якраз саме їй і донці я передав через адвоката дві книжки «Свічки на вітрі». Адже в творі є розділ, який широко передає в деталях обставини бандитського вивезення бранця з України до Воронежа. Про це ви ніде не прочитаєте, окрім у моїй «Свічці на вітрі».

Може виникнути питання, чому саме Віктор Чевгуз  став українським адвокатом у Надії Савченко? Я, власне, поставив йому нині таке запитання. Відповів він на нього так:

- Справа в тому, що я дуже добре обізнаний з російським законодавством. Свого часу юридичну освіту отримав в Волгограді. За тим захищав кандидатську у Москві…

Ще одне моє запитання до пана Чевгуза стосувалося того, чи вдасться все таки добитися побачення Надії Савченко з матір’ю.

-Попередня домовленість про це є, - заявив він. - Якщо російська сторона відмовиться організувати таку зустріч, це буде грубим порушенням чинного російського законодавства, а саме ігноруванням права людини під слідством на захист. Ми будемо апелювати до Європейського суду з прав людини, до світової громадськості.

Тим часом, я всіх моїх читачів запрошую на презентацію книжки «Свічка на вітрі», публічне обговорення її відбудеться в Національній спілці письменників України (вул. Банкова,2) у понеділок, 13 жовтня, о 18.00. Вхід вільний.  Кожному вручу твір.

Не кияни, хто бажає отримати публіцистичний твір, пишіть мені, друзі, сюди - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

***
Кому ж не терпиться почитати книжку, є електронний варіант, розміщений на моєму сайті. Ось його адреса - http://www.content.net.ua/registration/index.php?id=5417 Потрібно зайти до розділу «Книги», віднайти дві частини «Cвічки на вітрі». Одне технічне уточнення. Для того, щоб на сайті відкрилися всі матеріали, потрібно заходити на нього з браузера не Опера, а Експлорер. Чому так – пояснити не можу. Питання до комп’ютерників…

     Редакція порталу Воля народу вітає письменника-патріота з виходом його актуальної книги.
     Перелік публікацій Олександра Горобця на порталі ВН - ТУТ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh