На Вінниччині визначили перших лауреатів нової літературної премії для гумористів імені відомого українського письменника Олега Чорногуза
15 квітня – у день народження знаного українського письменника-гумориста Олега Чорногуза, на його малій батьківщині, в Іванівській ОТГ, що в Калинівському районі, вперше відзначили лауреатів нової літературної премії для гумористів, яка носить ім’я нашого талановитого земляка.
Мистецький вечір з цієї нагоди став теплою зустріччю близьких і рідних людей, творчих однодумців, шанувальників видатного таланту Олега Чорногуза. Відкривав та провів захід голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк привітав іменинника зі святом, побажав всіх гараздів та творчої наснаги, а новій літературній премії – розвитку і процвітання.

"Щоразу переконуюсь, що нас оточують талановиті люди та справжні професіонали своєї справи. Вінниччина багата на талановитих майстрів художнього слова, має чимало шанованих гумористів. Їх підтримка і визнання є нашим святим обов’язком. Бажаю Вам натхнення для подальших творчих здобутків на літературній ниві», – зазначив Олександр Крученюк.

Автор численних книг гумору та сатири, зокрема, сатиричного роману "Аристократ із Вапнярки", лауреат численних премій та володар декількох  державних відзнак, талановитий письменник і журналіст, редактор журналів «Перець» та «ВУС» Олег Чорногуз подякував усім присутнім за увагу до своєї творчості, за небайдужість до літературного життя Вінниччини. Він висловив сподівання, що премія за здобутки у жанрах сатири і гумору сприятиме заохоченню літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, їх подальшому розвитку,  а також зростанню любові до рідного слова серед молодого покоління.

У свою чергу, гості зустрічі привітали письменника з потрійним святом – днем народження, присвоєнням літературної премії імені Павла Добрянського  та заснуванням премії імені Олега Чорногуза, а також  побажали наснаги і нових звершень у нелегкій письменницькій праці.

Лауреатів визначено у двох із трьох передбачених номінацій: за кращий гумористичний (сатиричний) роман українською мовою та за створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів.

Відтак, лауреатом премії ім. Чорногуза за кращий гумористичний роман став черкаський письменник Юрій Осипенко за два гумористичних романи "Любик" і "Повитиця". Лауреатом премії у номінації "Створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів" визнано відомого самодіяльного скульптора, члена НСПУ Миколу Крижанівського з Могилів-Подільського за пам’ятник персонажу роману Олега Чорногуза «Аристократ із Вапнярки» Євграфу Сідалковському. Цей пам’ятник встановлено на пероні станції Вапнярка. Переможців у номінації "За глибоке аналітичне дослідження жанрів гумору та сатири" цьогоріч не визначали через відсутність претендентів.

Лауреатів премії нагородили дипломами, грошовими призами, а також вручили їм спеціально розроблені для премії почесні відзнаки – статуетки "СміхОскара".

Нагадаємо, премію імені Олега Чорногуза заснували Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України, редакція літературного журналу "Вінницький край" та Видавничий дім "Моя Вінниччина".

Інф.: vin.gov.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh